הנהלת החמ"ד בבית הרב קוק בירושלים

הנהלת החמ"ד המורחבת ביקרה היום (ראשון) בבית הרב קוק בירושלים כדי ללמוד על הרב ומשנתו וכן על המקום של הרבנות הראשית כיום במדינת ישראל.

מנכ"ל בית הרב קוק, הרב אברהם טייץ הסביר למשתתפים על חשיבות בית הרב והצורך החשוב להביא כל תלמיד ותלמיד לבית הרב וללמוד כל מורשתו. 

מיכל דהאן, סגנית ראש מנהל החמ"ד מספרת, "למדנו על דמותו הגדולה של הרב קוק כאדם שדיבר על כלל ישראל, אמונה, אכפתיות, תרומה וערכים של ממלכתיות. אנחנו שואלים את השאלה היכן זה מעסיק אותנו בחינוך של ילדי החמ"ד".

"אנחנו בחמ"ד רואים את עצמנו כמקף המחבר – גם לציבור החרדי והחילוני – ולא סתם בחרנו את הרבנות כנושא. אנחנו רוצים להשפיע, לחנך, לגדול ולתקן", היא מוסיפה.

הרב איתן איזמן, חבר הנהלת החמ"ד, אמר באירוע כי "החינוך של החמ"ד אין כדוגמתו. הדור שלנו שואל ואנחנו מלמדים אותו לשאול והוא מבין. זה אחד הדברים שמייחד את החמ"ד".

הרב אלי בן דהן דיבר על חשיבותה של הרבנות במדינה. "אי אפשר לחשוב על מדינת ישראל ללא רבנות ראשית. אנחנו המקום היחיד בעולם שאחוז נישואי התערובת הכי נמוך וזה רק בגלל שיש מערכת נישואין וגירושין מסודרת. בלי זה עם ישראל היה מתדלדל כמו בכל העולם כולו".

צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך