עשרות חרדים מפגינים בבני ברק נגד הטלת סגר

עשרות בני אדם מפגינים בצומת הרחובות רבי עקיבא וז'בוטינסקי בבני ברק, נגד הטלת סגר על העיר.

תגיות: בני ברק
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ז באלול תש"פ

עשרות חרדים מפגינים הערב (ראשון) בצומת הרחובות רבי עקיבא וז'בוטינסקי בבני ברק, נגד הטלת סגר על העיר.

בשעות אחר הצהריים נפגש ראש הממשלה נתניהו עם השרים יעקב ליצמן ואריה דרעי, והחליט לוותר על הטלת הסגר בערים האדומות כפי שדרש פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו.

במקום זאת, נתניהו מגבש מתווה ולפיו יוטל עוצר לילי ומערכת החינוך תיסגר ב-40 הערים האדומות, גם ביישובים לא חרדיים. העוצר הלילי יהיה בתוקף בין השעה 19:00 בערב ל-7:00 בבוקר. כל העסקים ייסגרו בזמן העוצר למעט עסקים חיוניים.

ליצמן ודרעי אמרו לנתניהו בפגישתם כי הם נחושים למנוע את הטלת הסגר על הערים האדומות וטענו כי המהלך יפגע בציבור בצורה אנושה, מבחינה נפשית, בריאותית וכלכלית.

ראש הממשלה נתניהו הסביר בסרטון שפרסם כי ישראל חייבת לנקוט צעדים לבלימת התפשטות הקורונה, וסיפר כי נציגי הציבור הערבי והחרדי ביקשו ממנו לנקוט את הצעדים הדרושים.

"הקורונה לא מבחינה בין עמים או בתוך עמים. הקורונה מכה בכולם. כרגע בישראל יש עשרות ערים אדומות", אמר נתניהו. "עיר אדומה לא נבחרת לפי התנכלות או החלטה שרירותית – היא נבחרת לפי תוצאות מדעיות, מספר החולים וקצב התחלואה.

''אנחנו חייבים לנקוט צעדים שימנעו את התפשטות הנגיף בשמחות, בחתונות ובבתי הספר. נעשה מה שצריך באחריות, אל תקשיבו לפופוליסטים ולמתסיסים", ביקש נתניהו.