סייבר
סייברistock

צה"ל יציע לראשונה לבוגרות מדרשות מהציונות הדתית לשרת בחיל התקשוב בתפקידי סייבר ותוכנה.

מנתוני האגף הביטחוני־חברתי במשרד הביטחון, שהגיעו לידי "ישראל היום", עולה כי על רקע הוויכוח הער בציבור הדתי־לאומי בנושא גיוס בנות דתיות לצבא, נרשם השנה שיא במספר הנרשמות למדרשות אלו.

מסלול גרעיני המדרשות, המיועד לבנות דתיות המבקשות להתגייס במסלול דומה לזה של ישיבות ההסדר, החל את דרכו בשנת 1999 עם 62 בנות בלבד.

בשנת 2010 עמד מספר הבנות על 99, והשנה נרשמו לתשעה גרעיני המדרשות ברחבי הארץ 330 תלמידות (עלייה של 15% ביחס לשנה הקודמת) אשר ישלבו לימוד תורה בן עשרה חודשים ולאחר מכן שירות צבאי מלא בן שנתיים במגוון תפקידים. על פי נתוני העבר, כ־20% מהן ימשיכו לתפקידי קצונה.

לאורך השנים, התפקידים העיקריים שאליהם התגייסו בוגרות המסלול היו מש"קיות הוראה והדרכה בחיל החינוך, מש"קיות ת"ש ותפקידים מגוונים בחיל המודיעין ובחיל האוויר.

עד לפני שנה בוגרות המדרשות לא התגייסו לזרוע היבשה, אולם לאחר שבשנה שעברה נפתחה בפניהן האפשרות לשרת בתפקידי תצפיתניות וסמב"ציות - השנה הן יוכלו, כאמור, לשרת גם בחיל התקשוב בתפקידים שונים.

"זהו מסלול פורץ דרך, המהווה פלטפורמה לגיוס ושילוב בנות דתיות בצה"ל, במגוון תפקידים איכותיים ומשמעותיים", אומר אודי דרור, ראש החטיבה לגיוס ומסלולים ייחודיים ותורניים באגף הביטחוני־חברתי במשרד הביטחון. "יש לי הזכות ללוות את מסלול המדרשות מיום הקמתו, ואני שמח לראות את מספר הבנות הגדל משנה לשנה. אני מאמין שנמשיך להעשיר את המסלול בתפקידים נוספים עבור המתגייסות גם בשנים הבאות".