מעלה שומרון
מעלה שומרון צילום: איתן שויבר

שר הפנים אריה דרעי ואלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי חתמו על איחוד היישובים מעלה שומרון וקרני שומרון, לאור המלצת ועדת גבולות שהקים שר הפנים.

היישוב מעלה שומרון ייגרע מתחום השיפוט של המועצה האזורית שומרון ויצורף למועצה המקומית קרני שומרון.

האיחוד צפוי לחזק את היישובים, להגדיל את רמת השירותים, ואת ההשקעה התקציבית בתושבים, ויפתח את היישובים ואת ההתיישבות תוך גידול באיכות החיים של התושב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך, "חיבור הישוב מעלה שומרון עם המועצה המקומית קרני שומרון הוא מהלך נכון הן התיישבותית והן מבחינת איכות החיים ורמת השירותים המוניצפאליים של התושבים".

לדבריו, "העצמת ההתיישבות היא ישובים גדולים וחזקים שיילכו ויתרבו על פני כל המרחב. על אף הצער על פרידה מישוב טוב ואהוב במועצה האזורית שומרון - המהלך הזה יחזק את ההתיישבות הבניה והתשתיות עבור התושבים ויביא לשירות טוב יותר לתושבים היקרים. אני מודה לשר הפנים הרב אריה דרעי על שרואה את טובת ההתיישבות לנגד עיניו על מעשה נכון הן עבור מדינת ישראל והן עבור ההתיישבות".

ראש המועצה המקומית קרני שומרון יגאל להב בירך אף הוא, "לשמחתנו ערב השנה החדשה, נסגר מעגל של מעל 10 שנים, שבו היו שותפים ראשי רשויות מהעבר, שפעלו למען חיבור שני הישובים הסמוכים זה לזה. מתוך רצון להיטיב עם הציבור, לשמחתנו גם התהליך שלקח כ 4 שנים של משרד הפנים, עם הוועדה הגיאוגרפית הניב תוצאה זהה של הבנה וחיבור נכון של האוכלוסיות, שזכה גם לחיבוק חם מצד התושבים. אנחנו שמחים על ההחלטה".

"אני מודה ליוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון על הדרך רצופת החשיבה, לשר הפנים, לאלוף הפיקוד, לוועדה הגיאוגרפית ולכל מי שלקח חלק, בעיקר אני מאחל לכולנו כקהילה אחת גדולה שנתחיל שנה טובה עם ברכותיה ונסתכל קדימה כיצד להפוך את החלום הציוני למשהו שמשותף לכולנו, אני מאחל לכולנו רק טוב ושנה טובה", הוסיף להב.