סטטיק
סטטיק צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הזמר לירז רוסו המוכר בשם ''סטטיק'' בישר היום (שני) לעוקביו באינסטגרם כי הצליח להוכיח את יהדותו לאחר שהתגלו ספקות לקראת נישואיו דרך הרבנות הראשית.

''רואים את המגן דוד הזה?", כתב סטטיק ופרסם תמונה של מגן הדוד שהוא עונד על צווארו, ''זה התכשיט שתמיד עליי. כשאני מוריד את כל התכשיטים שאתם רואים, אותו אני לא מוריד. וזה מאז שקיבלתי אותו, בסוף כיתה יב מאמא שלי. זוכר איך נכנסנו יחד לחנות בקניון חיפה ורכשנו אותו. גם לאחי יש כזה מסיום יב שלו, אתם יודעים - מעין מסורת.

''הוא מאוד חשוב לי כי זה מאמא ובגלל מה שהוא מסמל. גדלתי מאוד קרוב לדת. ימי כיפור בבית כנסת, כל החגים, עליתי לתורה בבר מצווה , וקידוש אנחנו עושים יחד עד היום. טוב, אולי הקורונה קצת הרסה את זה, אבל הבנתם. הכל רגיל עד כאן".

העובדה שסטטיק אומץ בילדותו היתה לו לרועץ כאשר ביקש להירשם לנישואין כדת ודין, ''אתמול שמעתי מילים שלא שמעתי בחיי, בפעם הראשונה , הנושא שהכי כואב לי וקשה לי בעולם נחשף ממתחת לאדמה עמוק עמוק איפה שקברתי אותו בליבי. נושא כל כך רגיש וכואב שאני כבר מבחוץ אדיש אליו כמערכת הגנה. כן, נכון, האימוץ. פתאום נהיה אישיו לקראת החתונה. פתאום היהדות הזו שלי, הזהות שלי, הייתה מוטלת בספק.

''אתם לא מבינים כמה משפיל וכואב לדעת שאולי כל מה שגדלת עליו הוא לא נכון. אולי כל מה שאתה יודע הוא אשליה. ראיתי שחור. ראיתי כל כך שחור שלא היה אכפת לי יותר כלום''.

מנהליו של סטטיק יצאו למערכה להוכחת יהדותו, ''למזלי, הודות למאמצים מרובים בעיקר של המנהלים שלי, חפירות ארכיאולוגיות באמת, חזרה לי הנשימה. חזרה לי הנשמה. רשמית, יהודי לכל דבר.
אם אי פעם בחיי הייתי קרוב להתקף לב - זו הייתה הפעם הזו.

''תודה לכל מי שדאג לי, לא יכולתי לענות או לשתף מהבושה, מהכאב. תאריך חדש יקבע לחתונה. החיים ימשיכו כסדרם. למזלי, אני אותו אני שחשבתי שאני. אותו אני שאתם מכירים", סיים סטטיק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו