7 חודשים אחרי שהבטיח
נתניהו ממשיך לעכב את הבנייה בגבעת המטוס

לפני הבחירות הבטיח רה"מ לבנות אלפי יחידות דיור בגבעת המטוס אולם עד היום לא קרה דבר. רפי פרץ: ‏היה צריך לבנות שם כבר לפני שנים

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באלול תש"פ

נתניהו ממשיך לעכב את הבנייה בגבעת המטוס-ערוץ 7
גבעת המטוס
צילום: ערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לעכב בנייה חדשה בגבעת המטוס בירושלים, שבעה חודשים אחרי שהבטיח לבנות אלפי יחידות דיור בגבעה שנמצא במיקום אסטרטגי.

המכרז לבנייה בגבעת המטוס נדחה שוב ושוב, והתאריך הבא שבו יוכל נתניהו להעניק אור ירוק לבנייה הוא בחודש דצמבר 2020.

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ אמר בתגובה ''בגבעת המטוס צריך לבנות, נקודה. ‏היה צריך לבנות שם כבר לפני שנים. ‏אין סיבה שמדינת ישראל לא תבנה בירושלים, בכל ירושלים''.

נתניהו וליאון
צילום: דוברות עירית ירושלים

כזכור, בחודש פברואר האחרון, פחות מחודש לפני הבחירות לכנסת, סייר ראש הממשלה בנימין נתניהו בנקודת תצפית על שכונת הר חומה יחד עם השר דאז יריב לוין, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ.

"אנחנו הולכים לבנות את שכונת גבעת המטוס - הסרנו את כל המגבלות", פתח נתניהו את דבריו בתצפית. "אנחנו מאשרים הקמה של 4,000 יחידות דיור - 1,000 יחידות דיור להרחבת שכונת בית צפפא. לתושבים הערביים שם יש מצוקת דיור שאנחנו נותנים לה פתרון, ועוד 3,000 יחידות דיור לתושבים יהודים. אני חייב להגיד גם ש-1,000 מזה יובאו לשווק מידי בימים הקרובים על ידי מנכ"ל משרדי רונן פרץ".

עוד אמר ראש הממשלה, "היום אני מודיע על הקמת הר חומה ה', שכונה שבה נקים 2,200 יחידות דיור. זה עוד כ-12,000 תושבים. הר חומה תהיה שכונה של כ-50,000 תושבים. זה כמו עיר בינונית בישראל, רק בשכונה כאן".

"עשינו את זה אז אל מול התנגדות בינלאומית עזה. התגברנו על כל המכשולים ועשינו את זה, וראו מה עשינו לירושלים. אנחנו מחברים את ירושלים. מחברים את כל חלקי ירושלים המאוחדת, ירושלים הבנויה. זאת גאווה גדולה ובשורה גדולה לכל עם ישראל", הוסיף נתניהו.