כשהמתנדבים מגיעים הבית מתמלא שמחה

מתנדבי עזר מציון מגיעים לבתי קשישים ניצולי שואה, שרים איתה, משחקים בכדור ולומדים יחד.

בשיתוף עזר מציון , י"ט באלול תש"פ

כתב ערוץ 7 התלווה למתנדבי עזר מציון בביקור השבועי שלהם בביתם של שמעון וחנה דיסקין, קשיש ניצול שואה ואשתו בבני ברק.

אור קולנברג, נגן ויוצר, נכנס לבית המשפחה בניגון ושירה וכבר מבצבץ חיוך ראשון על שפתיהם של שמעון וחנה.

העובדת הסוציאלית איילת גברא, המרכזת את התכנית לניצולי שואה בעזר מציון, מספרת ששני בני הזוג מקבלים שירות בעזר מציון, "אדון דיסקין, כניצול שואה שלא יוצא מהבית בגלל מצבו התפקודי, אז אנחנו בעצם עושים לו מועדון חברתי בתוך הבית. הפעילות הזאת ממש משמחת אותם, מאריכה את החיים שלהם, נותנת להם איכות חיים, שני בני הזוג נהנים מהפעילות".

לתרומה לעזר מציון ולקיחת חלק בפעילות לחצו כאן

חנה דיסקין מאשרת את דבריה ואומרת, "במשך השבוע כשבאים המתנדבים אז אנחנו מרגישים שינוי בבית, הבית מתמלא בשמחה. זה נותן המון. זה שובר את השגרה. גם ההתעמלות שהוא עושה, גם הנגינות, מאוד מחכים לזה כל פעם".

בני קלנר, מנהל המרכז לקידום הבריאות לגיל השלישי, מוסיף, "אנחנו מנסים להגיע לאנשים שמרותקים לבית, להניע להם את הגוף, להניע להם את הנשמה לשנע להם את הניידות, לשנע את התפקוד, לתת להם תחושה של שמחת חיים, לפעמים אנחנו עושים גם עבודה קוגנטיבית לעבוד על הזיכרון ועל החשיבה, אבל בעיקר חברה. חברה טובה של אנשים טובים שבאים לעזור למבוגרים ניצולי שואה ולתת להם את המיטה שעזר מציון יכול לתת".

אור קולנברג מספר על תחושת הסיפוק הגדולה מהמיזם, "מאז שנכנסתי לפרויקט הזה, לפני הכל זו תחושת שליחות, לעשות שמח לניצולי שואה, אנשים שבנו והקימו את המדינה, שרדו את השואה. ממש תחושת סיפוק עצומה, אתה רואה איך הבן אדם מגיב למוסיקה וכמה זה עושה להם טוב. זה באמת נותן תחושה שאין דברים כאלה".

גברא מציינת כי ישנם שירותים מגוונים לניצולי שואה במועדון עזר מציון, "נותנים מענה גם בנושא של קידום בריאות, גם מענה חברתי ורגשי".

חנה מספרת כי מעבר לביקורים בבית היא גם משתתפת במועדון, "כשבאים לקחת אותי ומחזירים אותי, אני יורדת מיד, אפילו לא מחכה שתי דקות והרכב כבר נמצא ומביאים אותי עד שם והפעילות, ממש אין לי מילים. אנחנו עושות התעמלות 45 דקות ואח"כ הם מכינות לנו ארוחת בוקר קלה, ארוזה לפי כל החוקים והכללים, ואח"כ יש תמיד הרצאות מעניינות ובאמצע וידאו נחמד. ממש פעילות יפה"

גברא אומרת כי התגובות מהקשישים הם הדלק להמשך הפעילות, "אנשים ממש מחכים ומצפים לפעילות הזאת והפעילות מקדמת אותםף אנחנו מקבלים פידבק נפלא וזה נותן לנו את הדרייב להמשיך לתת את השירות הזה"

לתרומה לעזר מציון ולקיחת חלק בפעילות לחצו כאן