יאיר לפיד משיב לעפר שלח: אף אחד לא יציב לי אולטימטום

יו"ר יש עתיד הכריז בפתח ישיבת הסיעה כי הוא דוחה את דרישת בכיר סיעתו לערוך פריימריז פתוחים לראשות, "לא אאפשר פריימריז פתוחים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באלול תש"פ

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הודיע רשמית אחר הצהריים (שני) בפתח ישיבת הסיעה כי הוא דוחה את הדרישה שהעלה לאחרונה מקורבו ובכיר המפלגה, ח"כ עפר שלח, לעריכת פריימריז פתוחים לראשות המפלגה.

"במסגרת התהליך שהתחלנו בו בתוך המפלגה בחנו כבר כמה שיטות לקיום בחירות פנימיות. אחת האפשרויות שנפסלו, היא פריימריז פתוחים", ציין לפיד.

לדבריו, "פריימריז פתוחים זה קבלני קולות ומפקדי ארגזים, כל מה שאין ולא יהיה ב-DNA שלנו. כל מה שהרס מפלגות אחרות. ההצעה לא התקבלה".

"תהיה התמודדות. אני מברך עליה, הגיע זמנה, אבל אנחנו נעשה הכל בלי לחץ. אף אחד לא מציב לי אולטימטומים", עקץ לפיד את ח"כ שלח.

יו"ר יש עתיד הוסיף, "אני לא אתן לתופעות שהרסו מפלגות כמו העבודה וקדימה להרוס גם את יש עתיד".

"ביש עתיד חברים אלפי פעילים שנלחמים שנים בשוחות. הם הרוויחו בזיעה, בצמתים ובגשרים את הזכות לעצב את דמותה ולבחור את הנהגתה. את הבחירות הפנימיות אנחנו נבנה איתם בעבודה משותפת. עם ראשי המטות ועם הפעילים המרכזיים", ציין לפיד.

לדבריו, "יש עתיד-תל"ם היא האלטרנטיבה האמיתית היחידה לשלטון נתניהו. יש לנו מטרה ברורה: להחליף את השלטון בישראל. להוציא את נתניהו מבלפור ולהקים ממשלה בראשותי שתלך להלחם בקורונה ולטפל בכלכלה".