יסכה ויהונתן שומר: אל תפספסו את הקרבה שבזוגיות

מייסדי מרכז 'כלים שלובים' מסבירים לקראת הרצאה בפרוייקט 252 עד כמה חשובה האינטימיות בזוגיות ואיך נכון לפתח אותה.

ערוץ 7 , י"ט באלול תש"פ

יסכה ויהונתן שומר: אל תפספסו את הקרבה שבזוגיות-ערוץ 7
יסכה ויהונתן שומר
צילום: עצמי

מייסדי מרכז 'כלים שלובים' מסבירים לקראת הרצאה בפרוייקט 252 עד כמה חשובה האינטימיות בזוגיות ואיך נכון לפתח אותה, וגם: איך מעוררים משיכה בדייטים גם כשהיא לא באה לבד

במסגרת ההרצאה השבועית של פרויקט 252, להתמודדות נכונה עם אתגר חיפוש הזוגיות, ישוחחו עם המשתתפים יסכה ויהונתן שומר, מייסדי "כלים שלובים" - מרכז לזוגיות טובה ומיניות בריאה שיעסקו בנושא 'להתמגנט בדייט: כלים למשיכה ורצון לאינטימיות'.

"יש הרבה מקרים שאנשים באים לדייטים מתוך מקום של מה אמור לקרות ומה מצופה ממני וסיטואציות שבהן אנשים כן רוצים אבל אין ביניהם משיכה. נקודת הבסיס היא יכולת של אדם להיות באינטימיות עם עצמו ולא עם מה שמצופה ממנו", מסבירה יסכה שומר.

להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן

לדבריה, "נדבר בשיעור שלנו גם על השפה האינטימית של היום שהיא מאוד מוחצנת וביצועית, לעומת החזרה למקורות ולראות את הסיפור האמיתי. להבין מה המלים יכולות לשנות ולעשות במערכות יחסים".

יסכה מספרת על מרכז 'כלים שלובים' והדרך להקמתו. "שני דברים הינחו אותנו כשהקמנו את המרכז. התחתנו בגיל צעיר והיה לנו חשוב להמשיך לבלות יחד, כי התחתנו כדי שיהיה לנו כיף. למדנו מאוד מהר שכדאי להשקיע בכיף אחרת הוא הדבר הראשון שמתפספס. זה קונספט שהתפתח למשהו שאנחנו מלמדים וגם לאופן שאנחנו חיים בו ברמה הזוגית ומתקיים ברמה המשפחתית".

"מהצד השני יש את המורכבות של החיים. אנחנו מאוד שונים, גם אחרי 22 שנות נישואין ועוד הרבה שנות חברות, וגם עברנו אתגרים מורכבים שגרמו לנו להבין שיש את מה שאנחנו יודעים, אבל אם לא נלמד כלים נוספים אנחנו יכולים להישאר בקשר תגובתי-תרבותי. הלכנו ללמוד בתחילה בשביל עצמנו ורכשנו כלים מקצועיים שמרכיבים מכלול של גישה שלמה שאנחנו מלמדים", היא מוסיפה.

יהונתן שומר מציין כי אחד הדברים שחסרים בדור הזה הוא הידע איך להיות באינטימיות." אני חושב שכל בני האדם מחפשים חוויה של אינטימיות וקרבה. ברובד הרחב זה גם אינטימיות עם עצמי וגם אינטימיות עם הבורא בחוויה הרוחנית, אבל המקום שבו אפשר לחוות אינטימיות ברמה העוצמתית ביותר זו הזוגיות".

"היסוד של האישיות שלנו הוא רצון להיות בקרבה ובעידן המודרני והפוסט-מודרני הידע כיצד ואיך אפשר להיות באינטימיות עם אדם אחר הלך קצת לאיבוד. משהו בתוך הכפר הגלובלי הזה גורם לנו קושי לייצר אינטימיות".

להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן

יסכה מוסיפה כי "יש מתח בין משיכה לאינטימיות שאמורים בדרך כלל להזין אחד את השני, אבל באופן פרדוקסלי זה לא בא ביחד הרבה פעמים. אנחנו חיים בעידן שבו כל כך הרבה מדדים חיצוניים, אם בשלב הדייטים ואם בחיים הזוגיים, בוחנים את המציאות לפי החיצוניות שלה. ה שאנחנו מחפשים לעשות בהכשרות של מיניות בריאה בזוגיות, אנחנו מדברים על החשיבות של הקשר בין אינטימיות ומיניות. בין אקטים בכלל בחיים לבין הכוונה שלהם. אנחנו מחזקים את הקשר".

ואיזה סוג של אוכלוסיה מגיע למרכז? "בשבוע שעבר היו אצלנו זוגות מיד אחרי החתונה כדי להתחיל נכון וזה היה מרגש לדעת שאנשים מתחילים את החיים הזוגיים בתודעה אחרת. מצד שני באים אנשים שהגוזלים פרחו מהקן והם תוהים למה הם לא יכולים אחרת. יש הבנה שאפשר לחיות חיים אחרים עם בן הזוג שכוללים אינטימיות, זוגיות, משיכה ותשוקה".

יהונתן מציין עוד "יש לנו קורסים אינטרנטיים לזוגות בכל שלבי החיים, להעצים את התקשורת והאינטימיות שלהם במרחב הזוגי. כיום אנחנו דרך היחידה לפיתוח מקצועי באוניברסיטת בר אילן יש לנו קורסים להכשרת מנחים למיניות נכונה בזוגיות. יש מחסור בידע כיצד לעשות זאת והדגש שלנו הוא בדינמיקה הזוגית של המיניות ששם נמצא האוצר וגם הפספוס הגדול של איך לתקשר את זה".