שחקני נבחרת ישראל. יעפילו לטורניר גדול?
שחקני נבחרת ישראל. יעפילו לטורניר גדול?צילום: פלאש 90

בעוד חודש תעלה נבחרת ישראל בכדורגל לאחד ממשחקיה החשובים ביותר בעשור האחרון, אם לא החשוב שבהם - חצי גמר פלייאוף מוקדמות היורו. יהיה זה כאשר הנבחרת הלאומית שלנו תתארח אצל סקוטלנד ותאבק מולה על הכרטיס לגמר הפלייאוף ומשם לטורניר אירופי גדול לראשונה זה עשרות שנים.

הערב (שני) שוב סיפקה הנבחרת הישראלית תקווה גדולה כשהציגה משחק רווי מצבי הבקעה ולולא טעות נוספת של שחקניה, אולי אף הייתה מצליח לנצח.

היה זה כאשר זו אירחה באצטדיון נתניה החדש את נבחרת סלובקיה במסגרת מפעל ליגת האומות החדש של אופ"א.

הנבחרת הישראלית שפתחה את מפעל ליגת האומות הנוכחי עם תיקו 1:1 בחוץ מול אותה סקוטלנד שתפגוש בעוד חודש בחצי גמר פלייאוף מוקדמות היורו, תוצאה שהגיעה משער שיוויון מאוחר של כוכב הנבחרת ערן זהבי, חילצה גם הערב תיקו 1:1 משער מאוחר, כשהפעם היה זה עילי אלמקייס הצעיר עם שער בדקה ה-90.

היה זה שער הבכורה של קשרה הישראלי הצעיר של הופנהיים הגרמנית בהופעתו הרביעית בלבד במדי הנבחרת הלאומית.

זהבי, שהחמיץ מספר הזדמנויות לכיבוש שער במחצית הראשונה במהלכה הציגה הנבחרת יכולה מעולה, כמעט והצליח לעשות זאת שוב עם שער ניצחון דרמטי במיוחד בדקה ה-93, אך שוער האורחים מסלובקיה, מארק רודאק, שוערה של פולהאם האנגלית הצליח להדוף את הכדור בקצות אצבעותיו בדרך לקורת שערו.

בסיום, ישראל מסיימת בתיקו 1:1 נוסף את משחקה במסגרת ליגת האומות כשהיא נחלצת בעור שיניה מהפסד ביתי. האם זה יספיק למשחקה החשוב מול סקוטלנד בעוד חודש? נקווה שכן.