סיעור מוחות: ללמוד, להתקדם ולעבוד

במכללת 'סיעור מוחות', מכללת מקצועות המדיה לנשים דתיות, פגשנו שילוב מיוחד של מקצועיות, משפחתיות ובהמשך גם השתלבות בצמרת הענף.

בשיתוף מכללת 'סיעור מוחות' , י"ט באלול תש"פ

הגענו למכללת 'סיעור מוחות' לפגוש את הצוות והתלמידות שצוללות הישר לעולם העיצוב התקשורת והניו מדיה של הדור הבא.

מרים שרביט, המנהלת והמייסדת של המכללה מספרת על היעדים שהמכללה מציבה לעצמה ועל סדר היום שנפרש על פי יכולותיה ורצונותיה של כל תלמידה.

"המכללה היא מקום מקצועי לכל ענייני תקשורת ומדיה, הלימודים הם בין שנה לשלוש שנים, בין יום ליומיים או שלושה בשבוע", אומרת שרביט.

המכללה פונה לנשים בלבד ועוסקת במגוון נושאים ממולטימדיה ואנימציה ועד אדריכלות ועיצוב פנים לבד מתקשורת חזותית, כתיבה ועוד. למכללה מצטרפות תלמידות גם אחרי שנים של עבודה בתחומים הללו, כפי שמספרת נטע בן שלום, אחת התלמידות שהשתלבה בלימודים לאחר שעסקה בתחום אך חשה שנדרשת לה השתלמות נוספת בתחום. לדבריה כבר בעבודותיה הראשונות חשה בשיפור משמעותי ביכולות ובמקצועיות של העבודות שאותן היא מגישה ללקוחות.

הודיה בן חיים, תלמידה נוספת במכללה, מספרת על הניסיון הרב שהעניקו לה הלימודים במכללה. "למודים יום אחד בשבוע ויוצאים עם מקצוע לכל החיים", היא אומרת. רבקה סעדיה, תלמידה גם היא במכללה מציינת כי הלימודים כוללים גם טכנולוגיה וגם אמנות, אך הגישה היא של טכנולוגיה שמשמשת כלי לאמנות, והשילוב מביא להישגים בשמים, כהגדרתה.

שרביט מציינת שורה ארוכה של חברות מובילות בתחומים השונים שבהן השתבצו בוגרות המכללה בשנים קודמות, ובכך היא רואה הוכחה לרמה הגבוה של התמקצעות התלמידות.

להרשמה לשנה"ל תשפ"א לחצי כאן

"לא זורקים אותך לים", אומרת נעמה יחזקאל, תלמידה במכללה, "אין מצב שאתה נשאר באוויר. מרים והצוות נותנים לנו אפשרות לעבוד, להגיע לראיונות ולבנות תיק עבודות מעשי". שרביט מצידה מוסיפה את חשיבות ההתאמה בין צורכי השוק העדכניים לאופי הלימודים וההתמקדות בהם. "לא לעשות את מה שמיותר אבל לעשות עד הסוף את מה שצריך ולהיות חדשני מאוד".

בפרויקט הסיום של הלימודים הגישו התלמידות עבודות שאינן אלא עבודה מול לקוחות אמיתיים, לאחר כל השלבים ההופכים את העבודה התאורטית למעשית. מנהלת השיווק של המכללה, מיכל פקטר, מציינת כי ההחלטה אם תלמידה תתקבל לעבודה או לא תלויה בתיק העבודות "ואת זה אנחנו עושים פה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. יש כאן תלמידות שסיימו תואר ראשון ושני ובאו לכאן ללימודי עיצוב".

שרביט מוסיפה ומספרת על מגוון שיתופי פעולה של המכללה עם גורמים מובילים בתחום, החל ממכללות כ'מנטור', המכללה למנהל והאוניברסיטה הפתוחה. בדבריה היא מספרת התמורות שחלו בעיקר במגזר החרדי בהבנת חשיבות לימודי תעודה על מנת להגיע לשכר גבוה ומכובד. "הגיע הזמן לקחת את המודל הזה ולהציג אותו גם בציבור הדתי, מודל שיאפשר גם לגדל משפחה, גם ללמוד וגם לעבוד".

בין לבין היא מספרת גם על הקהילתיות שנוצרה סביב הלימודים במכללה, "זו קהילה עוטפת, כיף לבוא, לשבת ולשתות קפה ביחד, כיף ליצור ביחד ולעשות שיעורי ביחד. זו קהילה שנותנת לנו את הכוח לעבור את תסכולי הלמידה ואולי בהמשך גם להקים עסק ביחד". לדבריה אלה מצטרפות התלמידות ומספרות על החוויה המשפחתית העמוקה שנוצרת במהלך הלימודים המשותפים, "יש פה משהו מאוד עמוק".

להרשמה לשנה"ל תשפ"א לחצי כאן