השר גבי אשכנזי: תיק תפור לנתניהו? לא נראה לי

שר החוץ רואה בחשיפת קשרי חוקר תיק נתניהו וג'ודי ניר מוזס ניסיון לדה-לגיטימציה של מערכת המשפט והשופטים: מאמין לדברי הפרקליטות.

ערוץ 7 , י"ט באלול תש"פ

גבי אשכנזי
גבי אשכנזי
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

שר החוץ, גבי אשכנזי, מתייחס בביטול לחשיפתו של עמית סגל אמש בחדשות 12 אודות הקשר האישי בין ג'ודי ניר מוזס, אחותו של מו"ל 'ידיעות אחרונות' לבין החוקר שהוביל את חקירות נתניהו ואודות מאמצי מח"ש לסגור את הפרשה בבהילות ובשקט.

לדבריו של השר אשכנזי ברור לכל כי החוקר אינו קשור לתיקי נתניהו. לדבריו הוא מאמין לתגובת הפרקליטות ולפיה "קל לברר שהחוקר פרש לפני שהתחילו חקירות נתניהו וקל לבדוק את זה בפרקליטות", אומר אשכנזי ומוסיף כי "אני מאמין למה שהפרקליטות אומרת". את הדברים אומר אשכנזי בראיון ל'הבוקר הזה' ב'כאן רשת ב''.

עוד אומר אשכנזי כי במדינת ישראל דברים מתבררים אך ורק על סמך עובדות וראיות. "זה מה שקובע את הפסיקה. יש לי אמון בבית המשפט והתיק הזה יתברר שם". לשאלת המראיין, אריה גולן, אם לטעמו התיר אינו תפור, כפי שטוענים נתניהו ומקורביו, משיב אשכנזי: "לפי מה שאני מבין, לא".

על טענת תפירת התיקים לנתניהו אומר שר החוץ כי הוא סבור שמדובר בדה-לגיטימציה שנעשית למערכת המשפט, לחוקרים ולשופטים. "אני מאמין באמונה שלמה שיש לנו מערכת משפט עצמאית. היא שוקלת את הדברים על בסיס הראיות בלבד וכך היא פוסקת".