BDS. אילוסטרציה
BDS. אילוסטרציה צילום: istock

ארגון 'עד כאן' פנה לשר החוץ גבי אשכנזי ולמנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז בבקשה לעצור את תקפות 'Palestine Action' נגד משרדי חברת אלביט בבריטניה, ולמצות את הדין עם המתפרעים.

חברי הקבוצה החלו לפני כחודשיים לפעול נגד משרדי החברה כחלק מהתנגדותם לשיתוף הפעולה של חברות בריטיות עם ישראל, כאשר ההתקפה האחרונה על משרדי החברה התרחשה בשבת האחרונה.

באירוע זה התיזו הפעילים צבע אדום בכניסה למשרד, חסמו את הכביש ועוד. במהלך ההתפרעות נעצרו ארבעה מפעילי הארגון על ידי המשטרה הבריטית.

הפעילים אף טוענים כי 'אלביט' היא הקורבן הראשון לתקיפות הארגון, והם מתכוונים להחריף את ההתקפות האלימות על חברות נוספות בבריטניה הפועלות בשיתוף פעולה עם ישראל.

במכתב תואר כי בחודש יולי התאגדו מספר ארגוני BDS פרו פלסטיניים בבריטניה תחת השם 'Palestine Action', התאגדות המשמשת רשת של ארגוני חרם על ישראל בבריטניה. "מדובר בקבוצת פעילים רדיקליים אשר החליטו לפעול נגד שיתוף פעולה של חברות בריטיות עם מה שהם מכנים 'משטר האפרטהייד של ישראל'".

"עד כה התמקדה הקבוצה בחברת אלביט, בשל הקשר ההדוק שיש לחברה עם צה"ל. פעילי הקבוצה פרצו פעמיים בחודש החולף למשרדי החברה בבריטניה, תקפו את השומר במקום וביצעו וונדליזם במשרדים שכלל ריסוס כתובות גרפיטי, שפיכת צבע אדום בכל קומת הכניסה ועוד".

עוד צוין במכתב כי פעילי הקבוצה כלל לא מנסים להסתתר או להתחבא, אלא מפרסמים את פעולותיהם האלימות וקוראים לפעילים נוספים להצטרף. בטוויטר של הקבוצה ניתן לצפות בסרטון המתעד את פעולות הוונדליזם והתקיפה.

"אנו פונים אליכם כמי שאמונים על יחסי החוץ של מדינת ישראל וכמי שלאחרונה התייחסו בחומרה לאירועי ונדליזם וגרפיטי שבוצעו נגד משרדי האיחוד האירופי בישראל. חלק מהפעילים פועלים בפנים גלויות וללא הסתרת שמם, אנו מצפים שרשויות החוק בבריטניה יפעלו לצורך מניעת ההתקפות הבאות ומיצוי הדין עם המתפרעים בנוגע לאירועים שכבר התרחשו", לשון במכתב.

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר כי "כנגד מדינת ישראל פועלים שלל ארגונים אנטי ישראליים, הן בארץ והן בחו"ל. יש להוקיע את הארגונים הללו, לעצור את פעולותיהם לאלתר ולהילחם בהם עד שיפסיקו להשחיר את מדינת ישראל ואזרחיה בפני מדינות העולם".

"אני קורא לשר החוץ ולגורמים האחראיים במשרד החוץ לא לעמוד בחיבוק ידיים נוכח המתקפות הבינלאומיות על גורמים ישראלים ברחבי העולם, לדרוש מרשויות האכיפה הבריטיות לפעול למתן עונש מרתיע לפורעים ולאפשר לישראלים שוויון זכויות ברחבי העולם", סיכם אך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו