ראובן ריבלין ומירית הררי
ראובן ריבלין ומירית הררי צילום: מארק ניימן, לע''מ

בדמעות ובהתרגשות גדולה קיבלה מירית הררי מנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את ההודעה על זכיית סח"י- סיירת חסד ייחודית, באות הנשיא להתנדבות לשנת תש"ף.

"חיבוק גדול מאיתנו יקירה״, אמר הנשיא למירית כשברך אותה על הזכיה בשיחת הוידאו שקיימו.

בשל מצבה הבריאותי לא תוכל מירית להגיע לקבל את האות בבית הנשיא ובשיחתם סיפר לה הנשיא על הזכיה והודה לה על העשיה רבת השנים מתוך מסירות ונתינה מופלאה.

מירית קיבלה את האות בשם סח"י - סיירת חסד ייחודית, במסגרת 'אות הנשיא להתנדבות', המוענק על ידי מוסד הנשיאות עשרות שנים. השנה ייערך הטקס במתכונת מצומצמת בשל המאבק בנגיף הקורונה ביום רביעי, כ' אלול, 9 בספטמבר, בבית הנשיא בירושלים.

"אות הנשיא להתנדבות" הוענק לעמותת "סח"י – סיירת חסד ייחודית" על הנעתם של מאות בני נוער בסיכון לפעילות התנדבותית הנוטעת בהם תחושת מסוגלות, חיוניות ואזרחות טובה. העמותה שהוקמה ב- 2009 שמה לעצמה במטרה להוציא נוער ממעגלי עבריינות ועוני, לתרום לצמצום הפערים בחברה הישראלית. העמותה פועלת בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, במוסדות שיקום וגמילה ובכפרי נוער בישראל, מעורבים בה כאלף בני נוער.

בני הנוער נרתמים לפעילות התנדבותית של חלוקת מזון בסתר, סיוע לאנשים עם מוגבלות, שיפוץ בתים לנזקקים, סיוע לניצולי שואה והעצמת ילדים ובני נוער אחרים. בנוסף, מקיימת העמותה פעילות התנדבותית בהוסטלים של נוער עבריין ובמוסד לגמילה לבני נוער.

"אני שמח לברך אותך בתפקידך החשוב כיו"ר הוועד המנהל של סח״י, על הזכיה באות הנשיא להתנדבות", הוסיף הנשיא ואמר: "הפעילות שלכם להוצאת נוער ממעגלי עבריינות ועוני, והתרומה שלכם לצמצום הפערים בחברה הישראלית של בני הנוער מכל הארץ, היא מופלאה ולכן כל כך טבעי עבורנו להעניק לך ולסח״י את אות הנשיא להתנדבות. זה כבוד גדול עבורנו לתת למפעל כל כך חשוב, שאת בראשו, הכרה כזו, ואנחנו גאים בכם ובעשייתכם".

מירית, מוקפת בבני משפחתה ביקשה להודות לנשיא ואמרה: "אני רוצה להודות לך. זה רגע כל כך משמעותי, חשוב ויקר עבורי. אני בסוף דרכי. בשבילי, בסוף דרכי לקבל את הפרס המשמעותי הזה זה לצאת לדרך עם ברכה עצומה. סח"י זה הסטרט אפ של היקום בעיניי. הנתינה, אין דבר גדול ממנה וזה אבן הדרך שלנו. לקבל את הפרס הזה זו המתנה הכי גדולה שיכולתי לחלום עליה. וזה לא בשבילי, זה בשביל סח"י והמתנדבים והילדים שבדבר הזה באהבה גדולה".

הנשיא הוסיף בדמעות: "אין סוף לדרכך. מעשייך ופועלך ילכו איתנו וההתנדבות שלך תלווה אותנו. כל חיינו נזכור שזכינו לחיות לצידך כי את דוגמא ומופת לחברה הישראלית כולה. אנחנו אוהבים אותך, את איתנו עכשיו, ותהיי תמיד. חיבוק גדול".