הרבנית ימימה בכנס אמש
הרבנית ימימה בכנס אמשצילום: אביטל הירש

אלפי נשים בארץ ובעולם השתתפו אמש (שני) בכנס "התעוררי", הכנס השנתי של מגזין "פנימה" לנשים, שעבר לראשונה בתולדותיו בשידור חי מחומות העיר ירושלים.

רגע לפני המעבר אל שנת תשפ"א, נכנסו למעלה מ-7000 נשים לצפות בכנס פנימה, להתרגש, לצחוק, לבכות ולהתחזק לקראת ימי התשובה וחגי תשרי, ולהיכנס באווירה אחרת אל השנה החדשה.

בכל שנה עולה הכנס במלוא הדרו באולם בנייני האומה בירושלים אל מול אלפי נשים ומרים על נס את האישה היהודית ופועלה במופע ענק עם מיטב האומנים ואנשי הרוח. השנה, על אף מגבלות הקורונה וביטול אירועי התרבות, החליטו במערכת המגזין להרים על אף הכול להמשיך במסורת ולהפיק כנס מושקע ומרגש שיעבור בשידור ישיר מירושלים לכל אחת בסלון הפרטי שלה.

עוד אין לך מנוי לפנימה? לחצי כאן וקבלי את פנימה עד הבית!

את הכנס הנחתה היוצרת רחלי מושקוביץ, זוכת פרס שר החינוך לתרבות יהודית וכותבת מדור קבוע במגזין פנימה, שפתחה בדברי ברכה אל הצופות, ובתודה לאנשים העומדים מאחורי המגזין:

"אל מול חומות העיר העתיקה התכנסנו כמידי שנה למפגש שאוסף אותנו, הצוות הקוראות, המנויות והכותבות, לעצור רגע, להתכנס פנימה ולהתכונן לשנה החדשה שמתקרבת. ערב מיוחד ומרגש לפנינו, מוזיקה, דברי תורה, קטעי הומור וברכות. אני רוצה להודות לזוג אביחי ועפרה בוארון, הזוג שהתחיל הכול לפני עשר שנים, והיום החלום שלהם הפך למעצמה של 50 אלף קוראות. תודה שחלמתם והגשמתם. תודה לכל מערכת פנימה, שירות הלקוחות, צוות הסטודיו, העורכות, צוות המשרד שבזכותו אתן פוגשות אותנו בכל חודש, ותודה גדולה מיוחדת לבורא עולם שנותן לנו לעשות את כל הטוב הזה ושנזכה לעשות נחת רוח ליוצרנו. אתן לפתוח את מסדרונות הלב, ולנשום את אלול עמוק פנימה."

בשידור חי מחומות ירושלים-אמש
בשידור חי מחומות ירושלים-אמשצילום: אביטל הירש

עורכת המגזין, אביטל טרקיאל טאוב עלתה אף היא לברך, וסיפרה על הנעשה מאחורי הקלעים רגע לפני הירידה אל הדפוס, על הערכים עליהם עומד מגזין "פנימה" והודתה לכל האנשים העומדים מאחוריו.

הזמרת ספיר גזבר הופיעה עם פיוטי סליחות, הזמרת רוחמה בן יוסף עלתה במופע להקה מלא, שרה וניגנה שירי סליחות ברוח התקופה, ניגונים חסידיים ושירים מקוריים פותחי לב וריגשה בקולה, הרבנית ימימה מזרחי בשיעור מרגש על נשות ישראל בתקופת הקורונה, על התפילות ותקיעות השופר שיהיו השנה שונים מבכל שנה וברכות לשנה החדשה, הסטנדאפיסטית מיכל לויטין בקטעי מעבר מלאי הומור, והרב שמואל אליהו חתם את האירוע בדברי ברכה לשנה החדשה:

"'התנערי מעפר קומי, לבשי בגדי תפארתך עמי", כשאדם מתעורר מבפנים הוא יודע לבד איך לצאת, להתקדם להשיל מעליו את כל הקליפות. יהי רצון שהתפילות של רבי שלמה אלקבץ יתקיימו בכם, בני ביתכם ובעם ישראל האהוב, שפע של חיים, ברכה, בריאות, פרנסה, תורה, אחדות ודבקות של אהבת השם. שנה טובה ומתוקה."

במהלך הכנס שעבר בשידור חי, הגיבו הצופות תגובות נרגשות ובהודיה גדולה לצוות המגזין שהרים את הערב הזה על אף הכול: "תודה ל"פנימה" על השידור הזה! היה מקסים ומרגש! בכיתי, צחקתי, נטענתי בכוחות! תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה."

על הפקת הכנס: תהל הפקות

עוד אין לך מנוי לפנימה? לחצי כאן וקבלי את פנימה עד הבית!