מצבר לרכב
מצבר לרכבFREEPIK

הצרכן הישראלי לא תמיד רגוע כאשר הוא נמצא בתהליך רכישה ובכדי להיות רגועים שאתם משלמים מחיר הוגן עליכם לבצע השוואת מחירים ולבדוק באינטרנט מה עלות של המצבר שמותאם לסוג הרכב שלכם אצל נותני השירות השונים.

קיימים שירותים שמספקים החלפת מצבר ללא עלות של התקנה ובנוחות מקסימלית, כאשר הם מגיעים עד אליכם. חשוב לזכור בכל רכישה של מצבר, בין אם זה משירות מוסך מצברים עד הבית או מוסך רגיל, עליכם להיות ערניים שאתם מקבלים אחריות מלאה על המצבר של 12 חודשים קדימה לפחות. במידה ואתם רוצים שיספקו לכם את אותו המצבר עם יותר חודשי אחריות, בדקו עם החנות האם קיים לאותו מצבר דגם עם יותר חודשי אחריות.

הכירו את התקלות המקדימות שעלולות להופיע שהמצבר בדרך לסיים את חייו

סביר להניח שבמידה והמצבר בדרך לסיים את תקופת חייו, תתקלו באחת אן יותר מהתופעות הבאות: לוח המחוונים עמום, מזגן עובד בצורה חלשה, רדיו בעוצמת קול נמוכה, קושי בניסיון להתניע את הרכב, רעש של תקתוקים בעת ניסיון להניע את הרכב. שימו לב, חשוב להשקיע במותג מוכר שידע לספק לנו מצבר עם תוחלת חיים ארוכה של שלוש שנים לפחות וביטחון לנסיעה שקטה בכביש.

הכירו את סוגי המצברים הקיימים לרכב

מצבר חומצה רגיל – מצבר עופרת פועל באמצעות נוזל כימי שנמצא בתוך המצבר, מחזיקים שנים ארוכות וברגע שרוצים להתחיל את חייהם, ממלאים בתוכם נוזל חומצה. מדי פעם יש לבצע תחזוק ולבדוק שהמצבר תקין ואין בו קורוזיה או חיבורים לא תקינים ורופפים.

מצבר ג'ל – מותאמים לרכבים בעלי יכולת פריקה עמוקה, לדוגמא: קלנועית, קלאב קאר, רכבים תפעוליים וכדומה. מצבר אטום ללא תחזוקה וטיפול מיוחד, מחזיק שנים רבות.

מצבר סטארט סטופ efb – טכנולוגיה של עצירה בפקקים ורמזורים בכדי לחסוך בזיהום אוויר ובדלק. מצברים אלו יקרים יותר ממצברים רגילים וחובה להרכיב אותם ברכבים להם מורכבת טכנולוגיה זו.

מצבר סטארט סטופ agm – גם מצברים שנולדו בעקבות הטכנולוגיה של עצירה בפקק או ברמזור. מצבר agm יקר יותר ממצבר efb בשל רכיבים יקרים יותר מהם הוא עשוי.

מה המחיר של מצברים לרכב?

עלות מצבר מתחילה מ399 ₪ עד 699 ₪ לרכבים סטנדרטיים, אולם קיימים רכבים בהם נדרש מצבר מותאם לטכנולוגיה שיש ברכב ואז הסיפור כבר יותר יקר. בכדי להבין כמו שצריך כמה עולה מצבר אנו ממליצים לכם לבדוק אצל שיא מצברים לרכב ולבדוק לפי סוג הרכב שלכם והשנתון שלו.