אחות קטנה
אחות קטנה עטיפת הסינגל

השילוב של עולם הפיוט המסורתי עם השירה הנשית הזכה והעיבודים המקוריים והרעננים יצרו מופע מרגש במיוחד, פותח לבבות היוצר גשר מחבק בין התר בויות וחיבור בין ישן לחדש.

הקהל הצביע ברגליים והביקוש למופע הסליחות הנשי הסוחף והמרגש, התעצם משנה לשנה. בחצי שנה האחרונה, כשעולם התרבות עצר והמופעים לא נראו באופק החליטה ליאת ש'אם אין כסף לפחות תהיה יצירה' וכך נולד אלבום הפיוט והסליחות שהוא האלבום הנשי הראשון העוסק בפיוטי הסליחות, בעל ערך משמעותי ותרבותי שיותיר חותם שנים קדימה.

שלושת הסינגלים שיצאו מתוך האלבום, זכו לפירגון ואהדה מצד התקשורת והתגובות של מאות ואלפי שיתופים לא אחרו לבוא, ליאת זכתה לחיבוק עצום מהרשתות החברתיות .

על ההפקה המוזיקלית אחראי עדי חייט - מעבד ומוזיקאי מחונן הבקי בעולם הפיוט והמקאמאת ובמוזיקה הקלאסית. במשך החודשים האחרונים נ פגשו השניים כמעט מידי יום והקליטו את הפיוטים והניגונים האהובים עם מיטב הנגנים המתמחים בז'אנר הפיוט והמוסיקה המסורתית .

הטקסטים באלבום לקוחים מגדולי משוררי ספרד מתקופת תור הזהב המפוארת לצד פיוטים של משוררים מצפון אפריקה, גרמניה וישראל. רבים מהלחנים שנבחרו לאלבום הם הלחנים של יהדות ספרד והמזרח בהם מתמחה ליאת כשלצידם מופיעים לחנים מרגשים מיהדות תימן, אשכנז, ירושלים ויוון שתפסו מקום של כבוד בערבי הסליחות ובלב ואומצו על ידי קהילות רבות.

ליאת יצרה אלבום לתפארת ומלא רגש, המשקף את קול התפילה הנשית העתיקה ומשלב בתוכו רוח חדשה ורעננה. בשלושה פיוטים היא מארחת זמרות נפלאות המייצגות נאמנה מסורת שירה נשית אותנטית: גילה בשארי - (יהדות תימן) עדי ארד - (יהדות אשכנז) ומדלן אישואבה (הקהילה האשורית העולמית).

הרצועה העשירית היא שיר התפילה 'שמע קולי' שכתבה והלחינה ליאת בהתכתבות עם המקורות, בכך היא ממשיכה את שרשרת הפיוט והתפילות הארוכה ומוסיפה לה חוליה חדשה אישית ונשית. את קולות הליווי שרות נשים רבות ויחד איתן נרקמה תפילת נשים עוצמתית ומרגשת.