הרב בני לאו
הרב בני לאו צילום: חזקי ברוך

בעולם הפרסום נהוג לומר שאין פרסום רע, ובלבד שהמפרסם מאיית נכון את שמי.
אז זהו, שבא לי להגיד אחרת.

אתמול קיבלתי מכל מיני כיוונים פרסומים של ארגון ליב"ה שהכין חוברת "עזר למחנך" למיפוי הארגונים שלשיטתו פועלים לטשטוש הזהות היהודית. זכיתי ו – 929 נכלל בתוך הרשימה. חלק גדול מהתגובות ששמעתי סביבותי היו סוג של טפיחה על השכם, "אשריך" וכאלה.

אבל בכנות, זה כן העציב אותי.

אני מאמין בתורה ובקיום העם היהודי בזכותה. מאמין שאין לנו שיור בלי התורה הזאת, מאמין בנצחיות התורה ובנותן התורה. ככה פשוט.

וכל האמונה הפשוטה הזו לא מביאה אותי לנסות ולמחוק זהויות אחרות של יהודים מכל מרחבי הדעות והאמונות שבעולם.

אנשי ארגון ליב"ה משקיעים מאמצים מרשימים לייצר רשימות שחורות כדי להציל את העם שנתון, לשיטתם, לקמפיין אגרסיבי של כוחות כלכליים מחו"ל המבקשים למחוק את זהותה היהודית של המדינה. קונספירציה תמנונית שפועלת באגרסיביות להפוך את ישראל ל"מדינת כל אזרחיה" ולהביא לנסיגה עמוקה מכל חזון הגאולה של תחיית האומה ושיבת ציון.

גם אם היו דבריהם נגועים בקמצוץ של אמת דרך הפעולה שלהם הופכת את פעולתם בתנועת בומרנג על פניה. השנאה שהם מפיצים כלפי כל מי שלא "הם", חומות הניכור שהם מגביהים בלב החברה היהודית בישראל, ההתבצרות וההתגדרות בתוך מחנה של "שלומי אמוני ישראל" , כל אלה הופכים אותם לממתגי יהדות שמבדלת ומרחיקה חלקים גדולים מבני עמם. בטח לא לכך הם מכוונים.

לא באתי כאן להצטדק על הבחירה שלי להוביל את 929 למקום אשר פועל לייצר חיבור עומק של החברה הישראלית לשורשיה, למקורותיה, למסורותיה – כל אדם על פי אמונתו והשקפתו. באתי להביע כאב על אנשים אחים שבחרו בימי הרחמים והסליחות, בימים של מגיפה המשתוללת בארץ ובימים שבהם הקיטוב בעם גדול וקשה, להגביה עוד את מפלס השנאה, להוסיף שמן למדורת הקיטוב ולהוסיף חושך לעולמנו.
כואב. ככה פשוט.