מיזם דיגיטלי יאתר את מניין הרחוב הקרוב אליכם

מנוע חיפוש יאפשר לכל מתפלל לאתר את מניין הרחוב הקרוב אליו ואף לבחור את סגנון התפילה המתאים לו, ספרדי או אשכנזי.

ערוץ 7 , י"ט באלול תש"פ

מיזם דיגיטלי יאתר את מניין הרחוב הקרוב אליכם-ערוץ 7
תפילה בעידן קורונה. למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: ISTOCK

מנייני הרחוב ייאלצו להתאים את עצמם לתפילות החג הארוכות של ראש השנה, לתקיעת השופר וכמובן ליום כיפור.

לציבור הדתי המציאות הזו זרה פחות, אך ציבור חילוני או מסורתי, שפוקד את בתי הכנסת בעיקר בחגים, עשוי להתקשות הפעם באיתור מקום תפילה.

מיזם דיגיטלי חדש ומיוחד הוקם בדיוק למען הציבור הזה. מדובר במנוע חיפוש שיאפשר לכל מתפלל שירצה לאתר את מניין הרחוב הקרוב אליו, לעשות זאת באמצעות אתר אינטרנט ייחודי, ואף לבחור את סגנון התפילה שלו, ספרדי או אשכנזי.

מערכת העיתון "מקור ראשון" היא העומדת מאחורי המיזם. לטובת כך, היא הקימה בימים האחרונים מערכת מתעדכנת אליה מכניסים נציגי מנייני הרחוב מכל רחבי הארץ פרטים וכתובות, כך שאלה המחפשים מניין לחג יוכלו למצוא בו את המניין המתאים להם.

מוריה שלום, מנהלת העיתון "מקור ראשון", אומרת כי "בימים אלה בתי הכנסת מצריכים רישום מראש והם מלאים עד אפס מקום עקב ההנחיות. בתקופת החגים מתפללים רבים עלולים אפוא להגיע לבית הכנסת בלי לדעת מראש שבעצם אין להם מקום. לכן אנחנו מבקשים לסייע לכמה שיותר מתפללים למצוא מניין קרוב וזמין שמתאים להם ולילדיהם".

"מקור ראשון רואה את עצמו כעיתון יהודי-לאומי וחלק מהדנ"א שלו הוא כמובן נושא התפילות והחגים. מתוך תחושת האחריות כלפי מתפללים שמבקשים לקחת חלק בתפילות בחגים, החלטנו לייסד את המיזם הזה שאנחנו מקווים שיסייע לכמה שיותר מתפללים", מוסיפה שלום.