"בקרוב תצטרפי לבנך המת"

הדרמה באליפות ארה"ב הפתוחה בטניס, בה הודח המדורג ראשון בעולם לאחר שחבט כדור לצווארה של שופטת הקו ממשיכה לעורר סערה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט באלול תש"פ

טניס (אילוסטרציה)
טניס (אילוסטרציה)
צילום: iStock

"אל תדאגי, בקרוב תצטרפי אל בנך המת", "את יכולה לשתות ליטרים של אלכוהול אבל לא יכולה לשרוד מכה קטנה מכדור?", אלו רק חלק קטן מהתגובות שהגיבו מספר אוהדי ספורט בחשבון האינסטגרם של שופטת הקו, לורה קלארק.

תגובות קשות ומכוערות אלו הגיעו לאחר הדרמה שהתרחשה שלשום באליפות ארה"ב הפתוחה בטניס, כאשר לקראת סיומה של המערכה הראשונה בשמינית הגמר במשחק בין נובאק דג'וקוביץ' הסרבי לספרדי פאבלו קרניו בוסטה, חבט הסרבי המדורג ראשון בעולם בכדור שפגע בגרונה של קלארק שופטת הקו.

פגיעה זו הביאה להדחתו המיידית של נשיא ארגון שחקני הטניס דג'וקוביץ' מהאליפות היוקרתית כשזה גם איבד בעקבות המקרה את כל נקודות הדירוג שצבר בטורניר, וכן יישלל ממנו כל פרס כספי שהיה אמור להרוויח מעצם העלייה לשמינית הגמר ואף ייתכן כי יושת עליו קנס נוסף.

זו אינה הפעם הראשונה שדג'וקוביץ' מעורב בתקרית מעין זו, כאשר בטורניר הרולאן גארוס ב-2016 גם כן כמעט ופגע בשופטת קו, כאשר השליך את המחבט שלו לאחור; בפברואר האחרון הוא נגע בשופט המשחק בניגוד לתקנון ולמרות זאת לא ספג אף עונש; בטורניר מונטה קרלו 2019, הסרבי ריסק את המחבט על משטח החימר ואז העיף אותו באוויר וכמעט שפגע בצלמים ובאוהדים שישבו קרוב למשטח ובמהלך חימום למשחק באליפות ארצות הברית, הסתובב הסרבי והתקרב לאחד האוהדים שקיללו אותו ביציע והחל להתעמת איתו מילולית וכמעט אף פיזית. בכל אותן הפעמים הסרבי המדורג ראשון בעולם לא נענש כלל.

דג'וקוביץ' הוא הטניסאי החמישי בהיסטוריה שמורחק מטורניר גרנד סלאם בעידן הפתוח, אך אף אחד מאלה שקדמו לו לא החזיקו בתואר הנחשק - הטניסאי המדורג ראשון בעולם.

"תודה לכולכם על הודעות החיזוק", כתב דג'וקוביץ' למעריציו ברשתות החברתיות, כדי שאלו יחדלו מלתקוף את שופטת הקו. "בבקשה תחשבו גם על השופטת שנפגעה מהכדור. היא לא עשתה שום דבר רע וגם היא זקוקה לתמיכה שלכם. אני מבקש מכם לכבד אותה, במיוחד בתקופה הזו. מכאן נתחזק ונגדל, ונתגבר על כל מכשול".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il