משרד החינוך: שיעור תחלואה נמוך במערכת

שיעור החולים במערכת החינוך מכלל האוכלוסייה עומד על  6.5% בלבד. לשם ההשוואה, חלקם היחסי באוכלוסייה הכללית עומד על סך 26.28%.

ערוץ 7 , י"ט באלול תש"פ

משרד החינוך: שיעור תחלואה נמוך במערכת-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בתום שבוע של איסוף וניתוח נתונים קפדני ומדויק – מפרסם היום (שלישי) משרד החינוך את נתוני התחלואה במערכת החינוך.

מהנתונים עולה כי שיעור החולים במערכת החינוך נמוך פי ארבעה משיעורם באוכלוסייה הכללית. זאת בדומה לנתוני התחלואה של בתי הספר של החופש הגדול.

עוד עולה מתמונת המצב של משרד החינוך כי פחות מ1% ממוסדות החינוך במדינה נסגרו עקב גילוי תחלואה. נדגיש כי מדובר על כלל אוכלוסיית התלמידים בישראל ויש להניח כי מרביתם לא נדבקו כלל בבתי הספר ובגני הילדים.

על פי הנתונים, שנאספו ונותחו על ידי גורמי המקצוע במשרד החינוך החל מפתיחת שנת הלימודים תשפ"א באחד בספטמבר, עולה כי שיעור החולים במערכת החינוך מכלל האוכלוסייה עומד על 6.5% בלבד. לשם ההשוואה, חלקם היחסי באוכלוסייה הכללית עומד על סך 26.28%. נדגיש כי הנתונים כוללים את נתוני התחלואה של התלמידים שחלו בחופשת הקיץ.

בנוסף מפרסם משרד החינוך את תמונת מוסדות החינוך הסגורים, כאשר החלק המכריע נסגר לאור החלטה מנהלתית ("ערים אדומות") - שלא על בסיס גילוי חולים. נדגיש כי פחות מ1% ממוסדות החינוך נסגרו עקב גילוי תחלואה מאז פתיחת שנת הלימודים.

אנו מצרפים גם את נתוני התחלואה של הילדים שהשתתפו בבתי הספר של החופש הגדול (01.07.20-06.08.20), מהם עולה כי בקרב הילדים בגני הילדים ועד כיתות ד', מתוך 718,456 ילדים, רק 1006 נדבקו - שהם 1.85% מכלל החולים במדינה. בסך הכול, 1,006 מחולי הקורונה בארץ הם כאלה שנדבקו בבית הספר של החופש הגדול - פחות מרבע מחלקם היחסי באוכלוסייה.

מערכת החינוך תוסיף להיות עוגן של יציבות וסדר עבור התלמידים, צוותי ההוראה וכלל הציבור בישראל. מוסדות החינוך מהווים מסגרת מסודרת ומפוקחת, שבה מקפידים על כללי שמירת המרחק וההיגיינה ובכך מקטינים את סיכויי ההדבקה והתחלואה.