הרב רפי פרץ: הצלנו את מפעלי הציונות הדתית

הממשלה אישרה תקציב ייעודי לחמ"ד, תרבות יהודית ומפעלים נוספים. "יש הישגים שהציונות הדתית יכולה להשיג רק מהממשלה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באלול תש"פ

הרב רפי פרץ: הצלנו את מפעלי הציונות הדתית-ערוץ 7
רפי פרץ
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הממשלה אישרה אתמול (רביעי) תוספת של 11 מיליארד שקלים לתקציב המדינה בשנת 2020, כולל תקציב סיוע ייעודי למוסדות הציונות הדתית ולחינוך הממלכתי-דתי.

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ דאג לגיוס הכספים עבור הציונות הדתית ופעל מול משרד האוצר בשבועות הארוכים. "הצלנו את החמ"ד כדי שהחינוך הדתי לא יקרוס דווקא בשנה כה מורכבת וקשה", אמר פרץ.

''אני שמח לבשר שהתקציב הנדרש יועבר במלואו, ומוסדות החינוך של הציונות הדתית יקבלו את כל התוספות שהם ביקשו. התעקשתי כי בתוך התקציב נתמוך גם בתגבור מערכת החינוך בפריפריה ובשימור של כפרי הסטודנטים''.

הרב פרץ סיפר כי תקציב ייעודי יועבר גם לישיבות ההסדר ולישיבות הגבוהות, במטרה לסייע להן בתקופת הקורונה בה תרומות רבות נעצרו. "מוסדות לימוד התורה לנשים עומדים בראש סדר העדיפות שלי ולכן דאגתי לתקציב ייעודי למפעל יועצות ההלכה ולפרוייקטים נוספים עם המדרשות''.

הממשלה גם אישרה תקציב לגרעינים התורניים, "המהווים מבחינתי את חוד החנית של העשייה החברתית. במנהלת זהות יהודית הצלחתי לשמר את התקציבים שמיועדים לעמותות הציונות הדתית שעוסקות בהנחלת הזהות היהודית בחברה הישראלית".

נוסף לאלו, הודיע הרב פרץ, ''הכנסתי תקציב ייעודי לטיפול שוד העתיקות ובהסדרה וטיפול של אתרי מורשת ביהודה ושומרון. כבר שנים שיש ניסיונות של הרש״פ למחוק את ההיסטוריה שלנו באזורים האלו ואנחנו לא מתכוונים לתת להשתוללות הזו להימשך''.

בתום ישיבת הממשלה שבה אושר התקציבים אמר השר פרץ: ''בתקופת הקורונה בה המצב הכלכלי מורכב, הצלחתי לממש את כל מה שהתעקשתי עליו בעת המו"מ הקואליציוני. הצלנו את מפעלי הציונות הדתית, ואמשיך לפעול לטובת הציונות הדתית בפרט והציבור כולו במעשים ולא בדיבורים. יש הישגים שהציונות הדתית יכולה להשיג רק מהממשלה. אני רוצה להודות לראש הממשלה על ההירתמות לסייע ולעזור דווקא בשעה קשה זו''.