28 דקירות: רפאל נפצע קשה בפיגוע דקירה

רפאל יצא לראות את ביתו באתר בנייה בראש העין. מחבל דקר אותו בכניסה למקום. "ידעתי שאם אני לא מגיב בצורה הכי מהירה אני לא אחיה".

ערוץ 7 , כ' באלול תש"פ

ארכיון
ארכיון
צילום: אור מני, דוברות מד"א

רפאל, מנהל צי רכב בן 32, הגיע בחודש שעבר לאתר בנייה בראש העין כדי לראות איך בניית ביתו מתקדמת.

בכניסה לאתר הבנייה נתקבל במחבל שדקר אותו שוב ושוב תוך כדי שהוא צועק "אללה ואכבר" ובורח.

בשארית כוחותיו הצליח רפאל לצאת מחוץ לבניין, כשהוא חושב על אשתו שאמורה ללדת בקרוב. עובר אורח מוצא אותו ומזעיק עזרה מבלי לדעת שרפאל נפצע בפיגוע טרור.

בראיון לגלעד שלמור בחדשות 12 סיפר רפאל: "הגעתי לשם, פגשתי את אותו בחור, מחבל. הוא ביקש ממני סיגריות. ראיתי אותו מטייל בין כל הבניינים. הנחתי שהוא השומר. נתתי לו כמה סיגריות כי ידעתי שאין איפה לקנות באזור הזה. מתוך רחמים הוצאתי כמה סיגריות, נתתי לו, שיהיה לו להמשך היום".

"עלינו לדירה. למזלי, זה היה בקומה שנייה", המשיך רפאל לתאר את הרגעים הדרמטיים. "הגענו לדירה שלי בקומה שנייה והוא פשוט הוציא סכין, בכניסה לדירה. לא היה לו מפתח לדירה, מה שהיה לו זה סכין. הוא הוציא אותו והוא התחיל לדקור אותי".

"בשנייה שאמר לי אללה אכבר והכניס לי את הסכין, הבנתי באלפית השנייה שזה מחבל", המשיך רפאל שהדף את המחבל וחתר למגע: "נכנסתי בו עד כמה שאני יכול. הייתי עם כמה דקירות באזור הבטן והחזה. ידעתי שאני בשלב שאם אני לא מגיב בצורה הכי חדה והכי מהירה אני לא אחיה".

"בשלב מסוים נפלנו על הרצפה. אני מאמין שגם הוא התעייף, כמובן שאני התעייפתי הרבה יותר. הוא לקח לי את הטלפון ואת המפתח של הרכב. הוא לא גנב כלום. את הטלפון שם בתוך הרכב, השאיר אותו שם. את המפתחות זרק בדרך לשטחים. הוא ראה אותי שהייתי במצב מאוד קשה, ולדעתי הוא הניח שגם ככה אני אמות".

רפאל סבל מ- 28 דקירות באזור הבטן, החזה והגפיים. הוא בלי טלפון סלולרי, לבדו באתר בנייה נטוש בבוקר שבת כשהבניין מצוי בבנייה.

"ניסיתי להבין מה קורה איתי", שחזר רפאל. "ניסיתי למשש ולהרגיש איפה הפגיעות. תוך כדי המישושים הבנתי שאיבדתי המון דם והרגשתי הרבה איברים בחוץ. הבנתי שהמצב לא טוב, אפילו קריטי. ידעתי שאין לי הרבה זמן ואני חייב לעשות משהו כדי להציל את עצמי. אני איכשהו קם ומנסה להגיע למטה".

כשלוש וחצי שעות לקח לו להגיע ללובי: "אני זוכר שאני דוחף את הדלת ומתמוטט. אני פותח את העיניים אחרי משהו כמו אחרי שנייה וחצי. אני מבין שלא הגעתי לכביש הראשי. לא יודע מאיפה אספתי עוד כוחות. התחלתי להתקדם לכיוון המדרכה. הצלחתי להגיע למדרכה והתמוטטתי שם".

גבר שעבר ליד המדרכה הזעיק את כוחות מד"א. החובש של מד"א שהגיע למקום מצא את רפאל במצב קשה, והוא פונה לבית החולים. בבית החולים בילינסון, לאחר סדרה של ניתוחים מורכבים, הצליחו הרופאים ליצב את מצבו של רפאל ולהציל אותו.

רפאל סיפר בבית החולים שנפל קורבן לפיגוע טרור. בתום חקירת שב''כ נעצר המחבל על ידי לוחמי הימ''מ. אחד מלוחמי הימ"מ תיאר: "בערך בשעה ארבע לפנות בוקר הגענו לאזור בפאתי ג'נין, דרום ג'נין. הגענו לכיוון מבנה בודד בתוך שטח חקלאי שהוא התחבא שם. עשינו תנועה רגלית לכיוון היעד. פרצנו את המבנה, שלחנו כלב ונכנסנו פנימה. הוא היה בהפתעה מוחלטת, הוא לא היה מוכן לזה".