כריסטיאנו רונאלדו שבר עוד שיא

עם שערו ה-101 במדי נבחרת פורטוגל, עלה הפנומן הפורטוגלי למקום השני בהיסטוריה שעובר את רף 100 השערים במדי נבחרת כלשהי

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' באלול תש"פ

כריסטיאנו רונאלדו שבר עוד שיא-ערוץ 7
רונאלדו חוגג עם חבריו לנבחרת
צילום: רויטרס

הראשון מאירופה, הראשון מדרום אמריקה והשני בהיסטוריה. בשנים האחרונות הויכוח הכי גדול בעולם הספורט כולו ובפרט בענף הכדורגל היא השאלה מי גדול וטוב יותר - כריסטיאנו רונאלדו או ליאו מסי?

הערב (שלישי) עשה כריסטיאנו רונאלדו, שחקנה של יובנטוס האיטלקית, צעד אחד נוסף בדרך להוכיח כי הוא הגדול והטוב יותר ובטח ההישגי יותר כששבר עוד שיאים היסטוריים שכנראה לא יהיו האחרונים.

היה זה דווקא לאחר שנעדר ממשחק נבחרתו במסגרת ליגת האומות לפני מספר ימים בשל עקיצת דבורה, כשעלה לשחק הערב מול נבחרת שבדיה רעב מתמיד.

אחרי שלא צלח בשני ניסיונותיו הראשונים בתחילת המשחק, בדקה ה-45 סובב רונאלדו כדור חופשי נפלא ובדקה ה-72 הכפיל את מאזן שעריו הערב ואת מאזן השערים של נבחרתו, נבחרת פורטוגל, אלופת אירופה.

בכך עלה רונאלדו אל המקום השני בהיסטוריה ברשימת השחקנים שכבשו הכי הרבה שערים לזכות נבחרתם, כאשר לפניו נמצא רק עלי דאי האיראני שכבש 109 שערים. עוד 9 שערים והשיא יישבר - לא דבר מסובך עבור הפנומן הפורטוגלי.

בכך כאמור עושה רונאלדו היסטוריה לא קטנה, כאשר זה הופך לשחקן הראשון מאירופה ודרום אמריקה שכובש מעל 100 שערים לזכות נבחרתו, כשהוא כובש 101 שערים ב-165 משחקים במדי הנבחרת. למעשה, עד גיל 30 רונאלדו כבש 52 שערים ב-118 משחקים והוא רק משתבח עם השנים כשהבקיע 49 שערים בכל 47 המשחקים האחרונים שלו בנבחרת ומאז 2004 הבקיע בכל שנה במדי הנבחרת.

עד כמה גדול רונאלדו תעיד העובדה כי אחריו ברשימת הכובשים המצטיינים עבור נבחרתם נמצא מוכתר דהרי המלזי עם 86 שערים, אגדת הכדורגל ההונגרית פרנץ פושקאש עם 84 שערים ואפילו גדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים פלה הרחק מאחורי הפורטוגלי עם 77 שערים בינלאומיים.

אז אחרי שכבש מול 42 נבחרות שונות, ועקף שמות גדולים כמו מראדונה כשכבש 67 יותר שערים ממנו במדי הנבחרת הלאומית שלו, ניימאר שעקף אותו עם 38 שערים יותר, אגדת הכדורגל רונאלדו הבריזלאי שאותו עקף ב-39 שערים ואפילו מסי ופלה אותם עקף עם פער של 33 ו-24 שערים יותר מהם, האם נזכה לראות בקרוב את השיא העולמי נשבר? כנראה שכן.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il