התרומה של יהודי פורטוגל לישראל

הקהילה היהודית של העיר פורטו שבפורטוגל, תרמה 15,000 יורו ל"לקט ישראל" לסיוע במשבר הקורונה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' באלול תש"פ

משמאל דיאז בן ציון, נשיא הקהילה היהודיעת של פורטו ולצדו גידי כרך, מנכ"ל לקט ישרא
משמאל דיאז בן ציון, נשיא הקהילה היהודיעת של פורטו ולצדו גידי כרך, מנכ"ל לקט ישרא
צילום: יוסי זליגר

על רקע מגיפת הקורונה והמשבר הכלכלי, הקהילה היהודית של העיר פורטו שבפורטוגל, תרמה 15,000 יורו ל"לקט ישראל", בנק המזון הגדול בישראל שעוסק באיסוף וחלוקת מזון לטובת מאות אלפי נתמכים ברחבי הארץ.

את התרומה העניק היום נשיא הקהילה היהודית של פורטו, דיאז בן ציון לגידי כרוך, מנכ"ל לקט ישראל.

התרומה היא תוצאה של שיתוף פעולה בין הקהילות הקתולית והיהודית בעיר פורטו שהעלו לפני שלושה חודשים לפלטפורמות סטרימינג את הסרט The Light of Judah, העוסק בקשר ההיסטורי בין היהודים והקתולים בימי הביניים, והחליטו להקדיש את ההכנסות מהצפיות בסרט בישראל ל"לקט ישראל" - ואת ההכנסות מצפיות בפורטוגל, שהסתכמו גם הן עד כה ב-15,000 יורו, לבנק המזון בעיר פורטו ולשלושה ארגוני צדקה קתוליים מקומיים.

הסרט הופק במסגרת שיתוף הפעולה הדתי, חברתי, תרבותי וסוציאלי בין הקהילה היהודית לבישופות הקתולית של פורטו, שיצא לדרך בדצמבר 2019 במטרה להלחם באנטישמיות. המיזם זוכה לתמיכה פיננסית ומעשית ממשפחות יהודיות פילנתרופיות וארגון בני ברית העולמי.

דיאז בן ציון, נשיא הקהילה היהודית של העיר פורטו: "הקהילה שלנו מחוייבת למדינת ישראל ואנו נרגשים שיכולנו לממש את הבטחתנו ולתרום את הכנסות הסרט, במיוחד כשמגיפת הקורונה הובילה לגידול משמעותי לביקוש למזון בקרב נזקקים. לקט ישראל מובילה משימה חשובה ואנו גאים שיש ביכולתנו לסייע".

גידי כרוך, מנכ"ל לקט ישראל: "לקט ישראל אסירת תודה על קבלת תמיכה מהקהילה בפורטוגל. מרגש לראות את הקהילות היהודיות והקתוליות של פורטו עובדות יחד כדי להאכיל את עניי ישראל בתקופה הבעייתית זו עבור כולנו. אנו מצפים לחיזוק הקשר בין קהילותינו ושמחים כי מר דיאז בן ציון ביקר אצלנו בכדי להעביר את התרומה ולראות את פעילותנו ממקור ראשון".