טלי פרידמן
טלי פרידמןצילום: יוסף חיים

טלי פרידמן נבחרה ליו"ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה בירושלים.

284 סוחרים מתוך 550 בעלי זכות בחירה הצביעו בבחירות שהתקיימו לראשונה מזה 8 שנים.

על התפקיד התמודדו שלושה: יושבת הראש המכהנת טלי פרידמן, יהודה אוחיון ומאיר כהן. כהן זכה ב-22 קולות ואוחיון ב-14 קולות. ארבעה קולות נפסלו.

את ועדת הבחירות הובילה השופטת בדימוס שולמית דותן, לשעבר נשיאת בית משפט השלום בירושלים. הבחירות נמשכו מהשעה 10:00 בבוקר ועד 22:00 בערב. הקלפי הוצבה ב״בית עיני״.

בבחירות לוועד הסוחרים נרשם שיא כל הזמנים במספר המתמודדים (24), ומתוכם נבחרו שמונה: שלמה חבה, יריב גורי, אברהם לוי, ניר אזובל, לירון קרן, נועם נח יונה, עיסא סיאם ואלי סימן טוב.

"שוק מחנה יהודה יצא היום לדרך חדשה", מסרה פרידמן שזכתה כאמור בקנדציה נוספת בתפקיד, "דרך של אחדות וצמיחה, דרך של אמון ושיתוף פעולה פורה. דרך זו תשלב את הקולות ותאחד בין כולם. אחרי שמונה שנים ללא בחירות, ובתוך התקופה המאתגרת ביותר שידע העולם, יצא השוק יחדיו השמיע את קולו בגאווה ובאמון.

''אני מודה לכל הסוחרים ולכל מי שסייע לי להיבחר, על האמון בי ויודעת שהעבודה רבה ומאתגרת. לקחתי על עצמי שליחות, לייצג ולסייע לכולכם בצורה הטובה ביותר, הישירה וההגונה ואני סמוכה ובטוחה שיחד נמשיך להצדיק את התואר שכל באי השוק מעניקים לבית השני שלנו הסוחרים-השוק הטוב בישראל ואחד מהשווקים המובילים בעולם", אמרה פרידמן.

‏שר ירושלים הרב רפי פרץ ברך את פרידמן על בחירתה, ''בתקופה הקשה של הקורונה, החשיבות בשיתוף פעולה עם ועד הסוחרים היא גדולה. כולנו אוהבים את השוק, אוהבים את האנשים, נמצא יחד את הדרך לסייע. ברכות טלי, יחד ננצח", אמר לה פרץ.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: ״ברצוני לברך את הנהגת השוק הנבחרת, את יושבת הראש טלי פרידמן וחברי הוועד. יחד עם עיריית ירושלים, שוק מחנה יהודה, שכולנו אוהבים ומתגאים בו ימשיך להיות פנינה המקבצת אליה אנשים מכל חלקי העולם המוצאים בו מכנה משותף. ברצוני לומר תודה לכל העוסקים במלאכה שעשו לילות כימים כדי להוציא לפועל את הבחירות, שכידוע מתקיימות לראשונה מזה שמונה שנים.

''תודה לשופטת בדימוס שולמית דותן שעמדה בראשות הוועדה האמונה על הבחירות ולחברי הוועדה, למזכיר הוועדה אורי עמדי, למנהל האגף לקידום עסקים אמיר חכימיאן ולאגף לקידום עסקים על הובלת התהליך מראשיתו ועד סופו. תודה לסוחרי השוק על האמון המלא בתהליך. מספר שיא של מועמדים הן לראשות והן לוועד, מוכיחים כי התהליך הדמוקרטי היה ברור לכל ולאור זאת נרשמה היענות רבה״, הוסיף ליאון.