בשורה נהדרת לעולם הטיפול הדתי שהתפתח מאוד בשנים האחרונות

תוכנית הכשרה ייחודית לציבור הדתי המשלבת את כלל התכנים המקצועיים של שיטת ה- NLP ודמיון מודרך לצד תכנים וגישות מהמסורת היהודית במכללת רטר הוותיקה שפועלת בחסות ובליווי אקדמי צמוד של אוניברסיטת חיפה. "כל איש ואשת חינוך- מרבנים ועד מורות, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים קליניים ומאמנים אישיים ישדרגו משמעותית את הכלים הטיפוליים העומדים לרשותם", מסביר מייסד התוכנית, הרב יוגב שמחון

לאחר שלושה עשורים בארץ, מכללת רטר הוותיקה והמובילה בישראל בתחום הכשרת מטפלים בשיטת NLP ודמיון מודרך פותחת קורס ייחודי לציבור הדתי החפץ בקורס המשלב את מקורות היהדות ובצורה שתואמת לאורח חייו. מכללת רטר פועלת בליווי אקדמי של אוניברסיטת חיפה והכשירה במהלך השנים אלפי מטפלים המהווים את הרוב המכריע של המרצים ואנשי הטיפול בשיטה בארץ. בוגרי המכללה מטפלים בשיטה במגזר הציבורי והפרטי - ומנחים באוניברסיטאות ובמכללות השונות

שיטת NLP מתמקדת בהיבטים רחבים של עולם תת ההכרה ומעניקה לאנשי הטיפול ארגז כלים נרחב לטיפול בחרדות, מקרי פוסט טראומה, פחד במה, דיכאונות, דימוי עצמי נמוך, התמכרויות שונות וכאבים פיזיים כרוניים.

"שיטת NLP, מאמינה בפוטנציאל הגדול שטמון באדם וביכולת של כל אדם להשתנות", מסביר מנחה ומייסד הקורס הרב יוגב שמחון, מרצה ומנחה בכיר בסדנאות להתפתחות אישית בגישה יהודית, המשמש בנוסף כרב בישיבה הגבוהה בבאר שבע. "טכניקות רבות בשיטה מובילות את האדם למיצוי הפוטנציאל תוך הגברת הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות".

הרב שמחון, בעצמו בוגר המכללה, ובעל דרגת טריינר NLP, מוסמך לרבנות ובעל תואר שני במשפטים LL.M במגמת גישור ויישוב סכסוכים. "פתיחת התוכנית מהווה בשורה נהדרת לעולם הטיפול הדתי שמתפתח מאוד בשנים האחרונות", הוא מדגיש. "התוכנית משלבת בין לימודי NLP ודמיון מודרך ברמה מקצועית מהמעלה הראשונה בארץ לבין העמקה במקורות היהדות על נפש האדם בצורה בהירה וישימה".

לאתר הקורס

תוכנית ההכשרה שתיפתח בירושלים ובאר שבע תיערך בקורסים נפרדים לנשים וגברים ותכלול את החומר העדכני והמעמיק ביותר הקיים בתחום הטיפול בשיטת NLP-. בנוסף, תכלול התוכנית עיון במקורות היהדות על נפש האדם שיוסיפו עומק והשראה לחומר הנלמד . "הרב קוק עודד להכיר את המדע 'היותר מחודש' בתחום הפסיכולוגיה וההתפתחות האישית ולהתאים אותם עם כל דרישות הקודש והמוסר", מסביר הרב יוגב, את השילוב הזה אנו מבקשים לעשות בעולם הטיפול.

התוכנית מיועדת לאנשים בעלי רקע בעבודה עם אנשים כגון, מורים, עוסי"ם, רבנים, מאמנים ומטפלים בשיטות שונות שחפצים לטפל בשיטה או להוסיף מגוון ידע וכלים לסל הכלים שברשותם . "בחודשים האחרונים ישנה עלייה חדה ברמת החרדה בציבור", מוסיף הרב יוגב, "כאשר אנשי טיפול דוגמת עובדים סוציאליים לצד רבני קהילות שונות ואנשי חינוך מקבלים פניות רבות לעזרה- החל מעזרה מורלית, ועד עזרה נפשית לאור החרדות והקשיים". הרב יוגב מוסיף ומציין כי שיטת ה - NLP תעניק לאותם אנשי טיפול וחינוך אפשרות וידע שבאמצעותם יוכלו לעזור לאנשים בצורה יעילה, מקצועית ומסודרת. "מדובר כאן בהרבה מעבר ללימודי תעודה יוקרתיים ככל שיהיו; התוכנית כוללת הכשרה מעשית מקיפה מאוד שמעניקה לבוגרים את היכולת והביטחון לטפל מיד בסיום התוכנית והסטאז'". עוד מציין הרב שמחון כי תופעה נפוצה היא לפגוש אנשים שלומדים קורסים רבים על מנת לקבל את הבטחון לטפל אך ללא הועיל.

"לעומת הקורסים הללו, תוכנית ההכשרה שלנו ידועה כמעמיקה והמובילה בארץ, זוכה לליווי אקדמי צמוד ומאפשרת לבוגריה לפתוח קליניקה ולהשתלב בארגונים מיד עם תום הלימודים. זאת מאחר ומכללת רטר שמה לה למטרה 'להכשיר מטפלים' ולא רק ללמד את השיטה. תוכנית הלימוד, היקף השעות, שיטת הלימוד והסטאז' נבנו מתוך ניסיון רב ובצורה מאוד מסוימת בדיוק לשם מטרה זו", מסכם הרב שמחון.

ראוי לציין ששיטת NLP היא הרבה יותר מטיפול היא דרך חיים, מי שלומד את השיטה מגלה מאוד מהר שהיישום שלה לא נשאר בגבולות הקליניקה בלבד, אלא חולש על כל תחומי החיים, זוגיות, קריירה, חינוך ועוד ולא בכדי הלימודים מוכרים כהוצאה מוכרת לכל עסק באשר הוא.

להתרשמות והרשמה לחץ כאן