היעד הבא של גרעיני קרן קהילות

גרעיני קרן קהילות פתחו את השנה בכנס זום רב משתתפים תוך שהגדירו את היעד הבא - "קליטת עלייה וחיבור אל יהדות התפוצות".

ערוץ 7 , כ' באלול תש"פ

היעד הבא של גרעיני קרן קהילות
היעד הבא של גרעיני קרן קהילות
צילום: קרן קהילות

גרעיני קרן קהילות פתחו את השנה בכנס זום רב משתתפים תוך שהגדירו את היעד הבא, בשנים הבאות, של הגרעינים הפרושים בכל רחבי הארץ, נוסף על עשייתם בתחום החינוך, חברה וקהילה והוא ״קליטת עלייה וחיבור אל יהדות התפוצות״.

בכנס אשר הונחה על ידי יצחק לקס יו״ר קרן קהילות השתתפה שרת התפוצות עומר ינקלביץ אשר אמרה, "לגרעינים יש תפקיד משמעותי ביותר בצורך ליצור אחדות בין העם היהודי בתפוצות לבין העם היהודי בארץ".

יו"ר הסוכנות יצחק הרצוג אמר "נוכח גל העלייה הגדול הצפוי בשנים הקרובות מוטלת חובה על כולנו, ועל הגרעינים במיוחד, להיות שותפים בקליטת עלייה, ליצור חיבורים עם העם היהודי בתפוצות וכן להביא את דבר התפוצות לכלל החברה הישראלית".

הרב דורון פרץ מנכ״ל מזרחי העולמי אמר כי "הציונות הדתית חייבת להיות מובילה ביצירת ערבות ואחדות עם יהדות התפוצות, ובקליטת העלייה". אילן גאל דור מנכ״ל גשר סקר את יהדות התפוצות והדגיש את "החשיבות הגדולה של הכרת כל חלקי העם היהודי בתפוצות על כל זרמיו", כלשונו.

אלי ביאליק מנהל קשר קהילות בארגון ״נפש בנפש״ תיאר את ההתמודדויות המורכבות של העולים ולדבריו "גם אחרי 30 שנה בארץ עדין רואים אותך כעולה ופונים אליך בשפה האנגלית".