עימות במליאה בין יריב לוין לניסנקורן: "אל תטיף לי מוסר"

שר המשפטים ניסנקורן: ההצעה לחקור את הפרקליטות היא שבירת כללים וכלים. הליכוד צריך להחליט אם הוא בשותפות או מאבק מתמשך.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' באלול תש"פ

שר המשפטים אבי ניסנקורן ויו"ר הכנסת יריב לוין התעמתו היום (רביעי) במליאת הכנסת, סביב הדרישה להקים ועדת חקירה שתבדוק ניגודי עניינים של שופטים ופרקליטים.

ניסנקורן אמר כי "זו שבירת כלים וכללים שתייצר קרע, כך כחול לבן ובני גנץ רואים זאת. לא נוותר בנושא הזה".

"התעקשנו על משרד המשפטים כדי לשמור על שלטון החוק ולא להתעסק כל היום בתיקי נתניהו. ועדת שרים לא מתכנסת כבר שלושה שבועות בגלל דודי אמסלם", האשים שר המשפטים.

יו"ר הכנסת יריב לוין שניהל את הישיבה ענה לניסנקורן ובין השניים התפתח עימות קולני: "מלא את תפקידך ואל תטיף לנו מוסר", דרש לוין.

ניסנקורן השיב: "אתם לוקחים את כנסת ישראל למסע נגד הדמוקרטיה ושלטון החוק דרך שימוש מכוער במקרה מוות אומלל שמקשרים אותו לתיקי נתניהו". ניסנקורן המשיך ''לא נתעסק כל היום בתיקי נתניהו. הם יתבררו בבית המשפט לא בפרלמנט''.

לוין קרא לניסנקורן לתמוך בהקמת ועדת חקירה ואמר "חובתך לברר את הדברים האלו ולוודא שהם ייחקרו. חובתך להיות הראשון שידרוש בדיקה ולא יחסום אותה. אתה לא עושה את תפקידך".

השר דוד אמסלם תקף את שר המשפטים "אתה טוען את טענת הקוזק הנגזל שזה טענת הנבל. אתה בקבינט התנגדת לתפוס גופות של מחבלים בגלל שמנדלבליט אמר לך. אתה שפוט שלו ואתה לא מבין את תפקידך".

"אתה שר המשפטים. אולמרט קיבל 7 שנים על שיבוש חקירה ...עכשיו כל רבע שעה יש שיבוש חקירה ואתה לא עושה כלום. אתה שיקרת אותי בחוק ההסדרה 15 דקות לפני הצבעה. אתם לא אמינים וכל שבוע מרמים אותנו. משרד המשפטים לא רכוש פרטי שלך ואתה מעכב כל חוק שקשור למשרד המשפטים", הוסיף.