שידור חי: סליחות מוזיקליות בעיר דוד

גם השנה, קרן אביה מארגנת ערב סליחות מוזיקליות אך הפעם, בשל הוראות משרד הבריאות האירוע יתקיים בגן ארמון המלך דוד - בעיר דוד.

ערוץ 7 , כ"ג באלול תש"פ

קרן אביה לזכרו של אביה יהושע ז"ל גולדברג מקיימת במשך כל השנה אירועי תוכן ותיירות בהר הזיתים.

מידי שנה הקרן מארגנת אירועים רבים וביניהם ליל לימוד מרתק בהושענא רבה משולב בשירה וריקודים רצוף בהרצאות מטובי הרבנים והמרצים, ובשיאו תפילת אלפים חגיגית, ברוב עם והדר, במצפה רחבעם.

מטרת האירועים היא לחדש את תפארתו של הר הזיתים כפי שפרח בימי הגאונים ולהביא אלפי אורחות ואורחים מכל הארץ להכיר, ללמוד, להתפלל ולסייר בהר הזיתים.

גם השנה, קרן אביה מארגנת ערב סליחות מוזיקאליות בהר הזיתים. אך הפעם, בשל הוראות משרד הבריאות האירוע יתקיים באתר מקסים, סמוך ונפלא - בגן ארמון המלך דוד - בעיר דוד. האירוע מתקיים במוצאי שבת הקרובה - ניצבים וילך - בסיוע מינהל קהילתי הרובע ואגף מורשת בעיריית ירושלים.

ראש הישיבה יוניברסיטי, הרב מאיר גולדויכט יעביר שיעור לפני תחילת הסליחות, והחזן והזמר הבינלאומי ישראל פרנס יוביל את הסליחות, בליווי כליזמרים ומקהלה.

האירוע מתקיים בהשתתפות השר לענייני ירושלים ומורשת חה''כ, הרב רפי פרץ ובהשתתפות ראש העיר ירושלים משה ליאון.

"אנחנו נמצאים בתקופה מאוד מורכבת, ימי המשבר הקורונה משבר חברתי כלכלי ובריאותי, משבר שהתמודדות שלנו בגל הראשון היתה בגלל ערבות הדדית מופלאה, הייתי שר חינוך וראיתי מקרוב איך עם ישראל התגייס ברצינות לעזור לקשישים לשמור והקפידו על מסיכות ומרחקים, וירדנו לאפס חולים ביום", אמר השר פרץ.

"אני אומר לכם, מעומק ליבי הגל השני יעצר אם נגלה את אותה ערבות הדדית, ערב ראש השנה. הערבות ההדדית הזו דורשת מאיתנו לשים לב למרחקים ולמסיכה".

"זאת ירושלים, העיר העושה כל ישראל חברים. אתם ניצבים היום כולכם לעוברך בברית ה' אלוקיך.. איזו ברית? היה מעמד הר סיני, מה זו הברית הזאת עכשיו? עומדים לפני הכניסה לארץ יש ברית מיוחדת, אומרים חז״ל הברית הזאת זה התנאי לזה שנהיה בניה של הארץ הזאת וזו הברית - הערבות ההדדית.
זו הברית שעושה כל ישראל חברים. ואנחנו צריכים דווקא לפני ראש השנה, להיות כולנו, במיוחד בימים אלה. נתונים בתוך אותה ערבות הדדית, מופלאה ותובענית".