קובי פרץ לערוץ 7:
אמרו לי "זה דתי מדי" אבל התעקשתי

קובי פרץ מספר על השיר החדש, הסיבה בגללה התחיל לשמור שבת והקשר האישי לכל שיר ושיר. ''אין אף שיר שאני מתחרט עליו, כולם היו בניי".

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , כ' באלול תש"פ

המצב הלא פשוט בארץ ובעולם, חודש אלול וראש השנה, שירים של חברים טובים שיצאו בתקופה האחרונה ובעיקר תחושת בטן חזקה גרמו לקובי פרץ להבין שהנה, הגיע הזמן.

"השיר הזה שכב אצלי כמעט שנה וחצי" הוא מספר לערוץ 7, "עשיתי לו סקיצה ומאז הוא שכב בצד. היוצרים שלו לחצו עליי בזמנו להוציא אותו, אבל אני סירבתי. ידעתי שלכל שיר יש את הזמן והכתובת שלו, וזה עוד לא היה הזמן של השיר הזה".

"לפני שבועיים וחצי שמעתי את השיר שוב, ואמרתי למעבד תיכנס עכשיו לאולפן ותעשה לו עיבוד. אני רוצה שיצא עכשיו, לפני ראש השנה. אפילו שם עוד לא היה לו, ואני הצעתי את "ה' כל יכול". הם אמרו לי השתגעת? זה דתי מדי, אבל אני התעקשתי".

אם באמת הזכרת "דתי", אני שואל אותו, אז אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמקום שאלוהים תופס בשירים שלך הלך וגדל בשנים האחרונות. זה ככה גם בחיים שלך? או שפשוט עכשיו יוצאים דברים שהיו קודם בפנים?

"אלוהים היה שם מאז ומתמיד" קובי עונה בפשטות, "גם בשירים וגם בחיים. לפני ארבע שנים, כשאבא שלי נפטר, קיבלתי על עצמי לשמור שבת למשך שנה אחת. השנה הזו התארכה לארבע, ובעזרת ה' תתארך גם כל החיים".

"ההחלטה הזו הייתה הדבר הכי טוב שקרה לי. בזכות השבת זכיתי להכיר את עצמי מחדש, את המשפחה שלי מחדש. גם רשמתי את הילדים לחינוך ממלכתי דתי. אני גם רואה איך זה משפיע החוצה, אני מרגיש איך השירים האלו מדברים לכולם, אפילו לקהלים חדשים בארץ ובחו"ל, ומבחינתי, אם הצלחתי לקרב עוד יהודי – זכיתי".

קובי מחזיק קריירה ארוכה, מאחוריו כמעט שלושה עשורים כזמר ורקורד של שנים עשר אלבומים. זה לא מעט שירים ברזומה. האם יש שיר שאתה מתחרט עליו? שביצעת והיום לא היית מבצע?

"כולם היו בניי" אומר קובי, "לטוב ולרע. כמו שאמרתי בהתחלה, אני מאמין שלכל שיר יש זמן וכתובת, ממש כמו ילדים. אם יש שיר שקיבלתי, מבחינתי הוא כמו ילד שמגיע לעולם. אין שיר אחד שאני מצטער עליו, בין אם הצליח יותר או פחות. ואפילו, אם לא הצליח בכלל. כולם היו בניי".