הוראה למלונות באבו דאבי: הכינו מזון כשר

משרד התיירות באבו דאבי הוציא הוראה לכל המלונות בנסיכות להיערך לאספקת מנות כשרות עבור יהודים וישראלים כסטנדרט.

ניצן קידר , כ' באלול תש"פ

אבו דאבי. ארכיון
אבו דאבי. ארכיון
צילום: ISTOCK

באיוד האמירויות מתכוננים לבואם של תיירים ישראלים ושל יהודי מעולם, בעקבות הסכם הנורמליזציה עם ישראל.

משרד התיירות באבו דאבי מורה לכל המלונות ברחבי האמירות להכין במלאי שלהן מנות כשרות ומשקאות כשרים וכן ליזום תפריט מיוחד עבור מי שמעוניין דווקא באוכל כשר.

"בהתבסס על ההתחייבות של משרד התיירות, אבו דאבי מעוניינת לקדם מצב בו אוכל מסוגים שונים ומתרבויות שונות, יהיה זמין לכל המבקרים בשטחה".

"לכל בתי המלון מומלץ לכלול אפשרויות של אוכל ושתייה כשרים בתפריטי שירות החדרים וגם בחדרי האוכל", לשון מכתב ששלח משרד התיירות למנהלי המלונות.

כהכנה לכך, הורה משר התיירות לפנות לארגון ה-OU ולבקש אישורים להגשת ארוחת כשרות ולהכנת מקומות אחסון ייחודיים.

מספר מלונות באיחוד האמירויות לא המתינו לפנייה וכבר פעלו בעצמם. "הבתור הוספיטליטי" היא קבוצת המלונות הראשונה שהכניסה את המטבח הכשר כחלק בלתי נפרד מהמנות המוצעות לאורחים.

הקבוצה חתמה על שיתוף פעולה עם חברת 'אליס' בהנהלת אלי קריאל המספקת מזון בכשרות מהודרת של ה-OU, כדי שתוכל להגיש לאורחים יהודים אוכל העומד בסטנדרטים המחמירים של ההלכה היהודית.

באיחוד האמירויות מסבירים למקומיים את הצעד באמצעות השוואה לשחיטה המוסלמית. לדבריהם בדומה להקפדה המוסלמית על שחיטת 'חלאל', היהודים מקפידים על כללי שחיטה אחרים ונוקשים וכן מקפידים על ייצור והגשה של מוצרי מזון רבים.

כמה מהמלונות המובילים בדובאי וביניהם הילטון, גרנד ריזורט, מטרופולין ופולו ריזורט יציעו את האוכל הכשר.

השותפות החדשה תאפשר לבתי המלון להציע לא רק אוכל כשר לתיירים באופן אישי אלא גם כמתן שירותי קייטרינג לקבוצות, לאירועים ואפילו לחתונות.

האורחים שיבקשו להזמין אוכל כשר יוכלו לבחור מתוך מבחר גדול של מזון - שייארז וייחתם בחותמת ה-OU, כדי להבטיח את שמירת הכשרות.

קבוצת המלונות שחתמה על שיתוף הפעולה פרסמה הודעה בה אמרה, "אנחנו מצפים לעבוד עם אלי קריאל וצוותו כדי להבטיח שכל אורח שיבקר אצלנו, גם אם הוא אוכל כשר, יזכה למסע קולינרי בלתי נשכח".