פותחים שנה עם "אותיות וילדים"

לכבוד פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר שוחחנו עם עורכות אותיות וילדים על תפקידו של מגזין ילדים בתקופת הקורונה

בשיתוף ''אותיות וילדים'' , כ"א באלול תש"פ | עודכן: 12:07

פותחים שנה עם "אותיות וילדים"-ערוץ 7
אותיות וילדים
צילום: סיגל קרימובלסקי

לכבוד פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר שוחחנו עם עורכות המגזין "אותיות וילדים" על תפקידו של מגזין ילדים בתקופת הקורונה, על השאיפה לחדשנות וערכיות ועל מי קורא באמת את המגזין (רמז: לא רק הילדים). מגזין הילדים האהוב יוצא במבצע הצטרפות מיוחד לכבוד החזרה לבית הספר

איך מדברים עם ילדים על קורונה? איך משמחים ילדים בבידוד או בסגר? ואיך מעודדים ילדים לקרוא בתקופה בה לומדים מרחוק? למגזין "אותיות וילדים" יש את התשובות.

"המגזין היה אי של יציבות ושפיות בתקופה בה זה היה חסר מאד עבור הקוראים הצעירים ואף לנו חברי המערכת," אומרת עדי אהרון, עורכת "אותיות וילדים", "המשכנו להביא תכנים מרתקים גם בסגר, גם בבידוד וגם במהלך כל התקופה המתוחה הזו של אי הודאות. השתדלנו שמבין דפי הגיליון יהיו רק תכנים מרגיעים ומחייכים לילדים הקוראים. הוספנו מוסף חידונים מרתק לימי הסגר, ראיינו ילדים בזמן שהם שוהים בבידוד ושמענו מהם חוויות חיוביות. והשתדלנו להתמקד בצדדים הטובים שהביאה הקורונה אל חיינו. בכתבה אחת למשל, ראיינו כל מיני אנשים שעשו מהלימון לימונדה והפיקו מהתקופה ה'חמוצה' הזאת אוצרות. מאמינה שהקריאה במגזין השפיעה על האווירה בבית לטובה, בייחוד בתקופה מאתגרת שכזו."

מצטרפים עכשיו "לאותיות וילדים" ומקבלים קורקינט מתנה!

את המגזין עורכות יחד עדי אהרון ונופיה בר ניצן, המנצחות על המגזין הדו שבועי ומוציאות בכל חודש שני גיליונות עשירים ומגוונים לילדי ישראל, ושמות דגש על עידוד קריאה, כתיבה ויצירתיות.

לכל הילדים!
צילום: תמר פורר
בכל מקום-אותיות וילדים
צילום: תמר פורר

לכבוד פתיחת שנת הלימודים יצא המגזין במבצע הצטרפות מיוחד ומעניק קורקינט איכותי מתנה למצטרפים חדשים.

אז למה לעשות מנוי ל"אותיות וילדים"?

"אותיות וילדים" הוא מגזין עשיר בתוכן, במדורים מרתקים ובטורים אישיים של אושיות ממגוון רחב של הקשת הישראלית." אומרת נופיה בר ניצן, "טור של אבישי שטרית לצד מדור סיפור של חיים ולדר, קומיקסים של שי צ'רקה לצד טור של דורון שפר, גלילה רון פדר עמית לצד נדב נווה. תמהיל מגוון של תוכן וצבע."

"אחד המדורים החדשים והפופולריים במגזין," היא מוסיפה, "הוא מדור המטבחון של הנטורופטית שרה בר אשר בו היא מבקרת בביתם של מפורסמים כדי לשמוע על אורח החיים שלהם והרגלי התזונה. בין האורחים שהשתתפו: ראש העיר ירושלים משה ליאון, כוכבת הילדים אביה הר נוי, איילת שקד, אביהו מדינה, אסי צובל, מנוחה פוקס ובקרוב אפילו רמי לוי.

" המגזין מתחדש כל העת," אומרת אהרון, "יש אצלנו את מיטב הכותבים ואנחנו תמיד משתדלים לחדש, להפתיע ולרענן את המדורים כדי שגם לקוראים הוותיקים אף פעם לא ישעמם ובכל פעם אנו מפיקים פרויקטים מיוחדים לעידוד כתיבה, קריאה ויצירתיות בקרב הקוראים הצעירים".

לצד תחרויות כתיבה ועידוד קריאה, בימים אלו מתקיימת במגזין תחרות צילום נושאת פרסים למנויים הצעירים, ונותנת לילדים מכל רחבי הארץ מקום ביטוי ליצירתיות שלהם ולהציג את כשרונם.

מצטרפים עכשיו "לאותיות וילדים" ומקבלים קורקינט מתנה!

לצד תחרויות כתיבה ועידוד קריאה, בימים אלו מתקיימת במגזין תחרות צילום נושאת פרסים למנויים הצעירים, ונותנת לילדים מכל רחבי הארץ מקום ביטוי ליצירתיות שלהם ולהציג את כשרונם.

מי קהל היעד של המגזין?

"אנחנו פונים לקשת רחבה של גילאים וסגנונות. בכל גיליון ישנם 84 עמודי צבע בנושאים מגוונים ובדרגות קושי שונות. העיצוב גם הוא צבעוני ומרהיב עין וכל אחד יכול למצוא שם את מקומו. כשילד רואה תמונה מיוחדת, מצחיקה או מעניינת - זה מדרבן אותו לקרוא מה כתוב באותו העמוד. גם האיורים המקוריים, הקומיקסים, והמדורים הרבים - מפתים מאד לקריאה. הקוראים שלנו לרוב מכיתה א' ועד ח', אבל הורים רבים מודים כי גם הם קוראים אותו בשקיקה."

גם ההורים קוראים אותו בשקיקה
צילום: תמר פורר

מצטרפים עכשיו "לאותיות וילדים" ומקבלים קורקינט מתנה!

קורקינט מתנה
Shutterstock