רוני אלשיך:
תליתי את המדים, יצאתי לחופשה והתיישבתי לכתוב

רוני אלשיך מספר בערוץ 7 על הספר החדש שהוציא ועל תקופת כהונתו כמפכ"ל המשטרה. "החלטתי לכתוב ספר שאינו עוסק בזיכרונותיי".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ' באלול תש"פ

תליתי את המדים, יצאתי לחופשה והתיישבתי לכתוב-ערוץ 7
רוני אלשיך בביתו עם ספרו החדש
צילום: יח"צ

עם סיום תפקידו כמפכ"ל המשטרה לפני קרוב לשנתיים, התיישב רוני אלשיך ובמשך 40 יום כתב את הספר "מפכ"ל בחזית".

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר אלשיך על תהליך כתיבת הספר החדש שהוציא, על הסיבות שדחפו אותו לכתוב ספר וגם מקצת מתפיסתו הארגונית.

"במהלך הקדנציה שלי כמפכ"ל המשטרה היה ברור לי שלא אכתוב ספר זכרונות, מתוך תפיסה של צניעות ראויה ושמירה על כל סובבי שלא בהכרח רוצים את החשיפה הזאת", אמר אלשיך לערוץ 7.

"אולם, כאשר נשאלתי שוב ושוב בהרצאותיי היכן אפשר להרחיב וללמוד על הרפורמות שהנהגתי במשטרה וכיצד ניתן ליישם כלים ניהוליים ומנהיגותיים אלו בארגונים אחרים, החלטתי לכתוב ספר שאינו עוסק בזיכרונותיי אלא במהות הניהול מתוך הניסיון במשטרה ובגופי הביטחון האחרים בהם שירתי כל חיי", אמר.

בחודש דצמבר 2018 סיים אלשיך 27 שנות שירות בשב"כ ושלוש שנות שירות כמפכ"ל המשטרה. זמן כהונתו כמפכ"ל המשטרה היה גם שיא תקופת חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, דבר שמן הסתם הוסיף מורכבות לתפקיד.

"השתחררתי, תליתי את המדים התכולים על הקולב למזכרת, יצאתי לחופשה קצרצרה עם משפחתי והתיישבתי לכתוב", סיפר. "הספר נכתב במשך כ-40 יום מיד בסיום התפקיד. יש שיגידו שזו הייתה מעין תרפיה, תקופת מעבר בין האינטנסיביות האינסופית שאפיינה את תפקידי כמפכ"ל המשטרה ועד לבחירת ערוצי פעילות ב'אזרחות' שבאה עליי לטובה".

לדבריו, "בחודש וקצת סיימתי לכתוב את עיקרי הספר וכמובן שאחרי כן הוא עבר עריכה, שינויים ועדכונים לאחר קבלת הערות הצוות המצומצם שקרא את הספר כקבוצת מיקוד".

אלשיך מגדיר את "משימתו העיקרית" של הספר כ"מורשת של מסה קוהרנטית בנושא מנהיגות, ניהול ושיטור במדינה דמוקרטית".

"עשיתי כל שביכולתי שהסיפור יהיה קריא וקולח גם למי שאוזנו אינה מורגלת בתחומי העשייה של המשטרה ובעגה השולטת בה", אמר. "עשיתי זאת באמצעות הדגמה רציפה של החוויות שליוו את המהפכות השונות במשטרה, הערכיות, המקצועיות והטכנולוגיות כאחת".

בתקופת כהונתו הוא היה אמון על מספר רפורמות במשטרה הנוגעות לענייני מודיעין, טכנולוגיה ועוד. לדבריו, "רפורמות לא יכולות להתבצע רק מפני שמפקד או מנהל, מוצלח ככל שיהיה, החליט כי הן נכונות. רפורמות מוטמעות רק אם כל הארגון מבין את ההיגיון שמאחוריהן וכך בשיתוף פעולה מלא, מחוללים מהפך ערכי, חשיבתי ויישומי".

לסיום אמר: "עשיתי ככל יכולתי לגעת בקרביים של תהליכי החשיבה והפעולה בארגון במטרה לחולל שינויים ארוכי טווח, כאלה שיחזיקו הרבה אחרי שבעלי התפקידים עוזבים וממשיכים לדרכם".