ח"כ שיר למען המאחזים ביהודה ושומרון

דיון סוער התעורר במליאה בעקבות שאילתא של חה״כ מיכל שיר (הליכוד), שביקשה לברר כיצד מתקדם חיבור 12 ישובים צעירים ביהודה ושומרון, לחשמל ולמים.

ח"כ שיר הגישה את השאילתא כשהיא מסתמכת על הנחיה כתובה של מ"מ מנכ"ל משרד רוה"מ מלפני חצי שנה, לחבר 12 מאחזים לחשמל ולמים. ח"כ שיר ביקשה לוחות זמנים ברורים לביצוע החיבור, כדי לוודא שהמענה ינתן לפני החורף המתקרב.

בסופו של הדיון, הישג נרשם לחה״כ שיר. המאחזים עשהאל, אביגיל וחוות יאיר יחוברו לחשמל בחודשים הקרובים, וחיבור מאחזים נוספים יבחן בחיוב ובעבודה אינטנסיבית, כאשר השר במשרד הביטחון, ח״כ מיכאל ביטון (כחול לבן), הזמין את ח״כ שיר לפגישת עבודה בנושא זה.

"אני רואה בהסדרת המאחזים יעד לאומי ראשון במעלה, שכן מדובר ביישובים חלוציים שבהם גרים תושבים שווי זכויות, כמו בכל מקום במדינת ישראל. הממשלה בראשות הליכוד לא תאפשר לראותם כבנים חורגים ובתושביהם סוג ג׳ וד׳. צריך להוקיע את קוד השמאל הקיצוני של טליה ששון או השותף שלה במליאה ניצן הורוביץ׳. אני נענית בשמחה להזמנה של השר מיכאל ביטון להיפגש, אני רואה זאת כמשימה אישית כחברת כנסת ואפעל בשיתוף עם גורמי ההתיישבות, עד שנוודא שאין ישוב אחד שנשאר מאחור", אמרה שיר.

ח״כ ניצן הורוביץ (מרצ) תקף את שיר במליאה: ״זה לא חוקי״, ״חשמל חינם? תחברי את היישובים מכיסך הפרטי״. ח״כ מיכל שיר תקפה בחזרה: "אם היה מדובר במאחז פלסטיני לא חוקי, היית נאבק עד זוב דם. יש לך מה ללמוד מהליכוד, שעובד עבור כל הציבור, ללא הבדל גזע, דת או מיקום גיאוגרפי. אתה חוטא לתפקידך כנבחר ציבור. אנחנו נותנים אנשים לחשמל כי גרים שם ילדים, נשים, בני אדם, קר להם ולך לא אכפת, כי הם חובשים כיפה על הראש, וכי הם אנשי ארץ ישראל השלמה".

שיר vs הורביץ

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו