חיילים טוענים:
סגן מפקד הפלוגה התנכל לנו בגלל דעות פוליטיות

לטענת החיילים הקצין שהתלונן עליהם מתנכל להם בשל דעות פוליטיות "שמאליות" שבהן הם לכאורה מחזיקים.

ערוץ 7 , כ' באלול תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל

שלושה לוחמים מחטיבת הנח"ל נעצרו בתחילה השבוע בחשד שאפשרו לשוהים בלתי חוקיים להיכנס ללא הפרעה לישראל ומעצרם הוארך עד יום ראשון.

בצה"ל מאשימים את הלוחמים בסיוע לשוהים בלתי חוקיים פלסטינים, בפריצת הגדר ובחדירה לשטח ישראל. בסיכום הדיון היום נקבע כי הם לא חשודים בסיכון ביטחון המדינה אלא רק בסיוע לפלסטינים.

שלושת הלוחמים מצדם טוענים כי מדובר בתלונת שווא של סגן מפקד הפלוגה אשר מתנכל להם באופן קבוע עקב חילוקי דעות פוליטיים. בדיון בהארכת המעצר כתב סא"ל רונן שור כי "לא מצאתי שהטענה מבוססת דיה, ומכל מקום היא אינה שומטת את הקרקע תחת קיומו של החשד הסביר לביצוע המעשים".

בחדשות 12 דווח כי הלוחמים טוענים כי אותו קצין בפלוגה העלה פעמים רבות פרסומים ברשתות החברתיות שמוכיחות כי הוא מתנכל להם ורוצה ברעתם. לדבריהם, ההתנכלות התגברה אחרי שהלוחמים החשודים וחבריהם הגישו תלונה לנציג קבילות חיילים נגד המפקד.

"יש סגן מפקד פלוגה, שסימן את הפלוגה כפלוגה של אוהבי ערבים, מפקד מתעלל שהוא כנראה איש ימין ששונא שמאלנים", אמר אביו של אחד הלוחמים, "פשוט עשה הכול כדי לעשות להם את המוות במשך 5 חודשים האחרונים".

דובר צה"ל מסר בתגובה: ''ביום 7 בספטמבר 2020, במסגרת חקירה של המשטרה הצבאית החוקרת, נעצרו שלושה לוחמים בדרגת סמ"ר בחשד לכך שאפשרו, במכוון ובמודע, לפלסטינים שאינם מחזיקים באישורי כניסה למדינת ישראל להיכנס לתוך מדינת ישראל. מעצרם הוארך על ידי בית הדין הצבאי, בשלב זה עד ליום 13 בספטמבר 2020, לצורכי חקירה. כיוון שמדובר בחקירה שעודנה מתנהלת, לא ניתן לפרט פרטים נוספים אודותיה''.