השר אדלשטיין: רופאים יטוסו לאומן

בתשובתו לסגן השר פרוש מבהיר שר הבריאות כי אושרה טיסתם לאומן של רופאים מלבד כאלה שעובדים במחלקות חיוניות.

מיכל לוי , כ' באלול תש"פ

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

מתווה התפילות באומן עדיין שנוי במחלוקת אולם המציאות חזקה יותר מכל. כבר כעת נמצאים מתפללים רבים באומן העתידים לחזור ארצה לאחר ראש השנה, מה שמחייב התארגנות מוקדמת של משרד הבריאות.

בתשובתו לסגן השר מאיר פרוש, מבהיר היום (רביעי) שר הבריאות יולי אדלשטיין כי אושרה טיסתם לאומן של רופאים מלבד רופאים ואחים שעובדים במחלקות חיוניות בבתי החולים.

במכתב ששיגר יממה קודם לכן סגן השר פרוש לשר הבריאות הוא כותב כי, "מדובר ביוזמה של מזכירות חסידות ברסלב העולמית, שהכינה רשימה של רופאים ישראלים שהביעו הסכמה להצטרף לחסידי ברסלב הטסים לאומן, מתוך מטרה לפקח מקרוב על הנושא הבריאותי ולשמור ככל שניתן על בריאות המתפללים במקום.

פרוש כתב במכתבו כי "כפי שהובא לידיעתי, גורמים במערכת הבריאות מפעילים לחץ על אותם רופאים, כדי להניא אותם מכוונתם לטוס לאומן לקראת ראש השנה.

"חשוב להדגיש, שהיות וכבר היום ניתן לקבוע כי מאות רבות של מתפללים ישהו באומן בראש השנה, עלולה התנהלותם של אותם גורמים לפגוע בציבור והיא בלתי אחראית בעליל.

"אבקשך, בכל לשון של בקשה, לפעול מתוקף תפקידך כשר הבריאות, ולאפשר את הטסת הרופאים שהסכימו לצאת לאוקראינה יחד עם חסידי ברסלב, וזאת על מנת להבטיח את שלומם ובריאותם של המתפללים הרבים שישהו בראש השנה באומן", דברי פרוש.