נעמי שמר ושיר השירים: השילוב של הזוג שמרלינג

הזמרת הדס (דגול) שמרלינג הלחינה מילים משיר השירים, והקליטה יחד עם בעלה סינגל המשלב גם את שירהּ של נעמי שמר, "סימני דרך".

יערה וייס , כ"א באלול תש"פ

הדס ומרדכי צבי שמרלינג
הדס ומרדכי צבי שמרלינג
צילום: מתוך הקליפ

כשנעמי שמר הוציאה את "סימני דרך", היא לא ציפתה שיום אחד ייפגשו מילותיה עם מילים משיר השירים.

"את המילים משיר השירים שילבתי תוך כדי עבודה עם זמרת, שעזרתי לה בכתיבה של השירים שלה", מספרת המוזיקאית הדס דגול שמרלינג (36) על הולדת הסינגל. "כשהלחנתי לה את הקטע הזה - 'על משכבי בלילות ביקשתי את שאהבה נפשי', היא אמרה לי שלא תשתמש בו, אבל אני נורא אהבתי אותו והמשכתי לנגן אותו".

"יום אחד ניגנתי את 'סימני דרך' של נעמי שמר, והוא התחבר לי ממש לקטע הזה שהלחנתי מ"שיר השירים", היא אומרת. "כך נוצר החיבור הזה".

"המשכתי לנגן את זה הרבה זמן", היא ממשיכה, "ואפילו שרתי אותו בהופעות, אך לא הקלטתי את זה באופן מסודר באולפן. בסוף כשהחלטתי להקליט אותו, פניתי לאריאל הורוביץ, בנה של נעמי שמר שאישר את הגירסה, ואז הרגשתי חופשי לשחרר את הסינגל".

את הסינגל הקליטה יחד עם בעלה, מוזיקאי גם הוא, באולפן שלהם במבשרת. "הקלטנו ב'שוט' אחד, כשאני בגיטרה ומרדכי צבי על בוזוקי", היא מספרת.

על החיבור למילותיה של נעמי שמר אומרת הדס, "גדלתי בבית לא דתי, אז התפילות שלנו היו שירי ארץ-ישראל, ובעיקר שירי נעמי שמר", היא מספרת על ילדותה. "גם כשאני שרה היום, אני ממש מרגישה שהשירים שלה הם תפילות, ויש בהם ניצוצות של קדושה", אומרת שמרלינג, שחזרה בתשובה.