יעל קבסה
יעל קבסה צילום: מרים אמיתי

סוף סוף החליטה המוזיקאית יעל קבסה, להוציא לאור את הסינגל הראשון שלה.

"להוציא שיר זו חוויה שעוד לא הכרתי", אומרת קבסה (40), שברזומה שלה נמצאים גם ניהול אנסמבל "פעימה" ומופעים רבים. בכל זאת היא קצת מסוייגת ואומרת על הסינגל: "זה לא סינגל בכורה, אלא פשוט שיר, אחד מני רבים, שישנים טוב עמוק במגירה כבר כמה שנים, ואיש חכם הציע לי לגאול אותם", היא מצטנעת.

את השיר עזרו לה להוציא שני אנשים, דין דין אביב ש"חילצה ממני את הניגון הפנימי שבי", לדבריה, וערן קליין שעיבד ותזמר. "אני מאמינה שמוזיקה צריכה לקרות ממקום של התבטלות, ולכן עבדתי עם אנשים שמאד מאד מכוונים לשם", היא אומרת על שניהם. בקליפ השתמשה גם בהכשרתה כמעצבת גרפית, ושילבה את מילות הקליפ על רקע העץ.

"השיר מבקש לספר את הסיפור שלי בתור יוצרת, ושל כל מי שיש לו חלומות גדולים", אומרת קבסה על מה שעומד מאחורי הסינגל. "מודגשות בו המילים "משכני אחריך", הלקוחות משיר השירים, ומרמזות גם על הקשר לימים אלו - אנו חולפים ועפים, סוערים וארציים, ומנהלים כל הזמן דיאלוג בינינו לבין הקב"ה, שעומד וממתין לנו שנשוב וניאסף למקומנו גם אחרי שיחלפו כל הסערות. לכן הרגשתי שהשיר הזה נכון להיוולד דווקא בימים אלו - לקראת שנה חדשה, בהם אנחנו מבקשים לחזור ולהתחדש, ולהתחבר אל שורש הטוב שבנו", היא מסבירה.

מילה שלנו: מחכים לעוד.