קרפ"ר חדש: תא"ל פרופ' אלון גלזברג

גלזברג מחליף בתפקידו את תת-אלוף ד"ר טריף בדר אשר כיהן כקצין רפואה ראשי במהלך שלוש השנים האחרונות. טקס החילופים נערך אתמול.

ערוץ 7 , כ"א באלול תש"פ

תא"ל פרופסור אֵלון גלזברג
תא"ל פרופסור אֵלון גלזברג
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף פרופסור אֵלון גלזברג נכנס אתמול (רביעי) לתפקיד קצין רפואה ראשי, בטקס חילופים שנערך במתכונת מצומצמת במפקדת החיל בבסיס תל השומר.

הטקס נערך במעמד ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף איציק תורג׳מן, מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

תת-אלוף פרופסור אֵלון גלזברג מחליף בתפקידו את תת-אלוף ד"ר טריף בדר אשר כיהן כקצין רפואה ראשי במהלך שלוש השנים האחרונות. תת-אלוף ד״ר טריף בדר מסיים את שירותו הצבאי לאחר 28 שנות שירות.

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף איציק תורג׳מן, אמר בטקס: "טריף, בחודשים האחרונים נמצא החיל בהנהגתך בחזית העשייה הצבאית והלאומית במערכה רפואית מורכבת, באי וודאות מתמשכת אל מול אויב שאינו נראה לעין. עמלתם לילות כימים, התארגנתם במהירות יוצאת דופן על מנת ליצור פתרונות לשימור בריאות המשרתים וכשירותו של צה״ל למשימותיו".

תורג'מן פנה גם לקרפ"ר הנכנס ואמר, "אֵלון, אתה מגיע לתפקיד כשבאמתחתך כל הידע והניסיון לכך. אני סמוך ובטוח כי חשיבתך החדשנית, ניסיונך רב השנים ויכולותיך האישיות, תצעיד את חיל הרפואה למחוזות חדשים וחדישים לאור צרכי השעה והמציאות המשתנה. אנשי חיל הרפואה, בשנה האחרונה אתם מצויים בחזית העשייה במערכה בנגיף הקורונה, בתקופה זו יותר מתמיד אני גאה להיות מפקדיכם, גאה להביט על חבורה איכותית כה מגוונת, מחויבת ומסורה. המשיכו בעשייתכם החשובה ודעו כי צה״ל כולו זקוק לכם וסומך עליכם״.

תא"ל בדר אמר בטקס, "אני יודע להגיד בביטחון מלא שאם הייתה ניתנת לי ההזדמנות לחזור לנקודת ההתחלה ולהחליט שוב מה לעשות- הייתי בוחר את אותה הדרך. מסלול שאפשר לי להיות בתפקידים חשובים, מרכזיים ומשפיעים שבכל אחד מהם הרגשתי שליחות כפולה הקשורה לכפילות המדים שלי- מדי הרופא ומדי הקצין- השליחות הרפואית בהצלת חיים, הענקת הטיפול הרפואי הטוב ביותר והמקצועי ביותר לכל מי שזקוק לכך, והשליחות הצבאית בתרומה לכשירות צה״ל ושמירה על ביטחון המדינה. אנשי החיל- בלעדיכם הובלת הספינה הייתה הופכת למשימה בלתי אפשרית! ועל כך תודתי הרבה והערכתי הכנה".

הקרפ"ר הנכנס, תת-אלוף פרופסור אֵלון גלזברג, אמר בטקס, "כבוד גדול הוא עבורי לקבל היום את הפיקוד על חיל הרפואה- חיל שבו גדלתי והתפתחתי וזכיתי לתרום ולהיתרם. זכיתי לייצג את החיל בתפקידים שונים- בים, באוויר וביבשה, בתפקידי מטה ופיקוד. לאורך השנים, חווינו הצלחות וגם כאב, הצלנו חיים וגם איבדנו חברים, אולם תחושות הגאווה על השתייכותי לחיל הרפואה, הסיפוק, כמו גם האחריות, היו שם תמיד. יש לנו אנשים מעולים שבמעולים- מסורים, ערכיים, שעובדים קשה ונכונים לכל אתגר. משימתנו להמשיך ולהניח את היסודות להצלחתם ולתת להם את המרחב לפרוח- גאה בכם מאד ומאמין בכם".