ישראל פרוש
ישראל פרוש צילום: יהונתן גוטליב

על רקע הטלת הסגרים הליליים על העיר אלעד, ראש העיר ישראל פרוש טוען כי הגיע הזמן לאחד בין הקבוצות בישראל שהפכו לשעיר לעזאזל, החרדים, הערבים והאתיופים ולקדש מאבק כולל.

"בא לי לעשות מסיבת עיתונאים ולקרוא לערבים, לאתיופים ולהגיד להם – בואו ביחד, אם אנחנו השעיר לעזאזל של החברה הישראלית אז בואו נתאחד", אמר בראיון שמתפרסם ב'ישראל היום'.

"אבל מי יקשיב לי? יגלגלו אותי מכל המדרגות. השאירו אותי לבד במערכה ולא מקשיבים למה שיש לי להגיד. מישהו צריך ללחוש על אוזנו של ראש הממשלה שכדאי לו להיפגש איתי".

לדבריו הוא אינו חושש מנגיף הקורונה אלא מהפילוג בעם. "זה יעבור בסופו של דבר. זה לא מפחיד. אנחנו יודעים להתמודד גם עם סגר ארוך. אבל מה יישאר מהחברה שלנו אחרי שהדבר הזה יחלוף?

"מה יהיו הנזקים הנפשיים, הכלכליים, ומה יהיו היחסים בינינו לבין העולם החילוני שבחוץ? מישהו בכלל מקדיש לזה מחשבה, זה אכפת למישהו? אני מרגיש שהקורונה לוקחת את החברה הישראלית אחורה בכל הקשור ליחסי חרדים־חילונים ואנחנו עומדים לשלם על כך מחיר כבד".

פרוש קובל על מה שהוא הסתכלות סלקטיבית. "אני רואה מסיבות סבא, בבאר שבע, בחיפה ואיש לא פוצה פה. למה הם זכאים לדין אחר משלי? אני מתחיל להאמין שאולי מישהו רוצה לסכסך בינינו, ולכן לא מתרגש ממה שקורה בערים שהן לא חרדיות ולא ערביות ומעביר את האש אלינו. אני נמצא בו במלחמה".