טראמפ: "הפגנתי רוגע ומנעתי פאניקה"

לאחר שהעיתונאי בוב וודוורד האשים אותו כי ידע על סכנות הקורונה והתעלם, השיב טראמפ: "אני מנהיג, תפקידי למנוע פאניקה ולהפגין רוגע"

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"א באלול תש"פ

טראמפ: "הפגנתי רוגע ומנעתי פאניקה"-ערוץ 7
דונלד טראמפ
רויטרס

הנשיא טראמפ משיב אש ומסביר מדוע דאג לא להכניס את הציבור האמריקאי לפאניקה לאחר התפרצות נגיף הקורונה.

יממה לאחר שרשת CNN פירסמה קטעים מתוך הספר "זעם" של העיתונאי בוב וודוורד, בו הוא מאשים את הנשיא טראמפ כי ידע על הסכנות הטמונות בנגיף הקורונה מוקדם יותר מכפי שחשבו בעבר אך ביקש להמעיט בערכו מול הציבור האמריקאי, התראיין נשיא ארה"ב ברשת "פוקס ניוז" והעניק את הגרסה שלו לאירועים.

הנשיא הגן על עמדתו והסביר כי לא רצה לזרוע פאניקה ולהפחיד את הציבור האמריקאי, ולכן ניהל את המשבר "ברוגע" כדבריו. "אני מנהיג המדינה, אני לא יכול לקפוץ למעלה ולמטה ולהפחיד אנשים", אמר טראמפ למנחה שון האניטי. "אני לא רוצה להפחיד אנשים. אני רוצה שאנשים לא יבהלו, וזה בדיוק מה שעשיתי".

הנשיא גם תקף את וודוורד וטען כי הוא מחפש שערוריות ולפרסם כתבות וספרים שמטרתם לפגוע באנשי ציבור בכירים. "הוא אכן פגע בכולם, הוא אפילו עשה את זה עם אובמה. עבודות תמיד עם מטרות פגיעה. על ג'ורג' וו.בוש, אני מניח שהם עשו שלושה ספרים, כולם היו נוראיים", אמר טראמפ. "אז הנחתי 'בוא ניתן לזה סיכוי קטן. אני אדבר איתו'. זה לא היה עניין גדול, אני מדבר איתו ובוא נראה. אני לא יודע אם הספר טוב או רע, אין לי מושג. כמעט בוודאות שלא אקרא אותו כי אין לי את הזמן לקרוא אותו. נתתי לו קצת סיכוי, אבל לא נשמע שזה הולך להיות ספר טוב".

טראמפ גם הגן על תגובתו המוקדמת למגיפה, וציטט את החלטתו בסוף ינואר להגביל טיסות לארה"ב מסין, החלטה שקיבלה ביקורת מצד ג'ו ביידן. "אם אתה מסתכל על הנציגים של ג'ו ביידן, אתה רואה מה הם אמרו. הם אמרו 'אין בעיה', 'זו לא תהיה בעיה'", אמר טראמפ להאניטי. "הוא לא חשב שזו תהיה בעיה עד חודשים אחר כך. הוא היה באיחור רב".

הנשיא גם הסביר מדוע החליט להטיל סגר על טיסות מאירופה לאחר התפרצות המגיפה ביבשת. "איש לא רצה שאבצע את איסור הנסיעות על סין, וכידוע, זמן קצר לאחר מכן הטלתי איסור גם על נסיעות מאירופה וזה היה שנוי במחלוקת עוד יותר, אבל זה היה טוב כי ראיתי מה קורה באיטליה ובספרד ובצרפת. אם לא היינו עושים את האיסורים האלה, היו לנו מספרים שהיו הרבה הרבה יותר גרועים", הסביר טראמפ.