להתמודד עם תחנות המרתון לזוגיות

מנהל ביה"ס לזוגיות 'הגפן': 'נקודת הפתיחה של הצעות ודייטים היא אלמנט חשוב, אך לא החשוב ביותר'. מה עוד צריך לסלילת הדרך לזוגיות?

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ו באלול תש"פ

להתמודד עם תחנות המרתון לזוגיות-ערוץ 7
בין אדם לבין עצמו
צילום: Depositphotos

ביום רביעי תתקיים השיחה השבועית של מיזם 252 להתמודדות עם אתגרי הזוגיות, והשבוע יתארח אוריאל וינברגר, מנהל בית הספר לזוגיות 'הגפן' לשיחה על הדרך למציאת הצעות איכותיות. שוחחנו אתו לקראת המפגש השבועי.

להרשמה לפרוייקט 252 לחצו כאן

כבר בפתח דבריו מציין וינברגר כי אמנם רבים מהרווקות והרווקים סבורים שאכן הנקודה החשובה ביותר בדרך אל הזוגיות היא קבלת הצעות טובות, אך בשיחתו הוא מתכוון להדגיש כי נקודה זו אמנם חשובה אך היא ממש לא החשובה ביותר. הפוטנציאל של דייט ושל הצעה טובים וחשובים, הוא אומר, אך מזכירים את הילד שהוריו שמעו באסיפת ההורים נאמר להם שיש לו פוטנציאל. די בכך כדי להבין שיש משהו בעייתי בסיטואציה.

לדבריו, אמנם חשוב להיות במקום טוב בראשית המרתון, אך יש לזכור כי לאורכו של המרתון לא מעט אתגרים שיש לצלוח. "מי שממוקד בהקלה על נקודת ההתחלה לא ממוקד ברכישת כלים להמשך הדרך".

כשהוא מתבקש לשים את האצבע על כמה מהאלמנטים שאכן מסייעים בבניית הדרך אל הזוגיות אומר וינברגר כי בין השאר הדברים תלויים בשאלה באיזה מצב רגשי תודעתי אנחנו נמצאים. "זה נוגע לכל תחום. כשאדם במצב תודעתי ירוד לא יקבל הזדמנויות מחברים ומכרים, גם לא יראה הזדמנויות בסביבתו ולמיסטיקנים שסביבנו הוא גם לא ימשוך מהיקום את השפע שהיקום שולח למי שנמצא במצב שמאפשר לו לקבל".

נקודה משמעותית נוספת אותה הוא מציין היא חיפוש קרוב. "בהרבה מאוד מקרים ראיתי בחורים ובחורות שנוסעים למקומות שונים בארץ ובחו"ל לחפש ישועה, במקום להסתכל בחוג הקרוב שיש להם ולבחון קשרים מהעבר, הצעות שלא תמיד מבחינים בהם". לשם כך, אומר וינברגר, דרוש מאמץ מיוחד ומשקפיים אחרות למבט על המציאות, בין השאר גם לוותר במבט החדש על התפיסה הרומנטית לפיה בן הזוג יימצא דווקא במקום רחוק, כזה שמצריך מאמצי הגעה מיוחדים. בהקשר זה הוא מספר על רואת חשבון בת 28 שהגיעה אליו כשהיא נואשת ושלושה שבועות לאחר מכן, לאחר מפגש אחד בלבד, הודיעה שהיא מאורסת. זאת בשל שינוי דרמטי אחד שאיפשר לה לחזור ולבחון קשר עם מי שמזה שנים מוצע לה שוב ושוב.

האם כדי לחולל את השינויים הללו בתפיסת העולם ובראיית המציאות יש בהכרח צורך בסיועו של אדם זר, פסיכולוג, רב, יועץ, חבר, או שהדברים יכולים להתרחש גם בין אדם לבין עצמו? "אפשר גם לבד אבל זה יקח הרבה יותר זמן וכאב. אפשר גם לא ללכת למוסך ולנסות לתקן את הרכב לבד, אבל כך אני עלול למשוך חוטים שלא צריך למשוך...".

להרשמה לפרוייקט 252 לחצו כאן