בדיחה לא מוצלחת
האמת מאחורי "סרטון הרכבת" שעורר סערה

לאחר שברכבת מיהרו להבהיר שלא מדובר בעובד מטעמם ופוליטיקאים גינו בחריפות התברר שמדובר בשחקן ששכרה עיריית בני ברק.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"א באלול תש"פ | עודכן: 14:45

אדם לבוש כפקח "רכבת ישראל" חסם הבוקר (חמישי) מספר נוסעים חרדים מלעלות לקרון הרכבת בתחנת הרכבת בבת ים.

האיש עמד חוצץ בין הנוסעים החרדים לבין הרכבת, כשהוא מונע בגופו מהנוסעים לעלות באומרו: "חרדים לא עולים". נוסע אחר, שאינו חרדי, תיעד את הפקח והפציר בנוסעים החרדים לעלות לרכבת בכל זאת. הפקח צעק על הנוסע שצילם שיפסיק לצלם.

בצהריים התברר שהאדם הוא למעשה שחקן שעיריית בני ברק שכרה כדי למחות על כך שמתוכנן קו רכבת קלה בגוש דן שלא עובר בעיר החרדית.

שרת התחבורה מירי רגב מסרה בתגובה לפרסום עוד לפני שידעה שמדובר בשחקן, "הזדעזעתי לראות את הסרטון המזעזע והקשה מרכבת ישראל. הנחיתי לבצע תחקיר מיידי של הנושא. אמירות כאלו והתנהלות כזו לא יהיו בבית ספרי. אעדכנכם מיד בסיום התחקיר".

מרכבת ישראל נמסר, "בדקות האחרונות הופץ סרטון בו נראה אדם עם אפוד צהוב עומד על רציף תחנת רכבת ומנהל דין ודברים פוגעני עם נוסעים. יובהר כי האדם הינו מתחזה לעובד ואשר אינו מועסק על ידי רכבת ישראל או חברות הנותנות לה שירותים כלשהם".

"האדם הורחק מהרציף על ידי צוותי הרכבת באופן מיידי. הרכבת תגיש תלונה במשטרה ותשקול צעדים משפטיים נוספים כנגדו", הוסיפו ברכבת.

חבר הכנסת אליהו חסיד (יהדות התורה) הודיע כי יגיש הצעה דחופה לסדר היום בעניין אפלייה בוטה בתחנת רכבת בת-ים על ידי פקח רשמי של רכבת ישראל שעומד וחוסם בגופו חרדים מלעלות לרכבת תוך הכרזה ש"חרדים" לא עולים לרכבת.