עמיר פרץ: נסייע למשפחתו של יעקוב אבו אלקיעאן

"באתי כדי להביע צער ולעשות צדק עם שמו של יעקוב. אין קשר בין חקירות נתניהו למקרה של יעקוב", אמר השר פרץ בביקור אצל המשפחה.

ערוץ 7 , כ"א באלול תש"פ

עמיר פרץ: נסייע למשפחתו של יעקוב אבו אלקיעאן-ערוץ 7
השר פרץ בביקור
צילום: דוברות שר הכלכלה עמיר פרץ

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ ביקר היום (חמישי) את משפחתו של יעקוב אבו אלקיעאן בחורה ובאום אלחירן, והביע את צערו על האירוע הטראגי.

"אני פה קודם כל להביע צער רב על אובדן החיים, האירוע הטראגי שגבה חיים גם מהשוטר ארז עמדי לוי וגם מהאבא, האח, יעקוב אבו אלקיעאן", אמר פרץ.

"אני רוצה לומר באופן הכי ברור וחד משמעי: אנחנו באנו כדי לעשות צדק עם שמו של יעקוב. לא הייתה שום סיבה שהמשפחה, האלמנה שהיא מחנכת, יעברו תקופה שבה היה כתם על המשפחה, כתם על השם של יעקוב. כל אזרח במדינת ישראל צריך לדעת שכאשר אנחנו צריכים לבוא , להתנצל ולעשות מעשה ולהתייצב בפני המשפחה זו חובתנו", הוסיף השר.

השר פרץ הדגיש: "אנו מגבים את מערכות החקירה והאכיפה ובמקום שצריך לקיים בדק בית צריך לעשות זאת, אך אין שום קשר בין המקרים. שום קשר. אני מברך את ראש הממשלה שהביע התנצלות ובכך סייע לטהר את שמו של יעקוב אך את שמו שלו הוא צריך לטהר בביהמ"ש. אני מברך את המשפחה שלא מדברת על נקמה אלא מבקשת להפוך את האירוע כמנוף לדו קיום, מנוף להכרה הדדית מחודשת בין החברה הישראלית כולה, החברה הערבית והחברה הבדואית בפרט".

בהמשך הודיע השר פרץ על הקמת צוות משותף עם שר המשפטים: "שוחחתי אתמול עם שר המשפטים וסיכמנו שנקים צוות מיוחד של משרד המשפטים ונציגים מטעמי, כמי שאחראי על ההסדרה הבדואית באזור, ונבחן מה צריך לעשות כדי לקדם מהר ככל האפשר את הסיוע למשפחה, לאלמנה כאן ולאלמנה באום אל חיראן.

בסיום דבריו, השר פרץ אמר למשפחה : "אתם לא באים לחפש נקמה אלא תשובה שתהיה בשורה לכל אזרחי מדינת ישראל בלי הבדל דת גזע ומין. אנחנו מקבלים את המסר שהחברה הישראלית כ"כ זקוקה לה, במאמץ שלנו להתחיל תהליך של ריפוי ביחסים בין החברה הישראלית בכלל לחברה הבדואית. לקחתי על עצמי תפקיד לא פשוט. אני מכיר את האווירה הקשה שהייתה פה. יש לנו מחויבות לעשות הכל כדי לטפל בפצע הפתוח הזה״