ראש המנהל האזרחי הרים כוסית עם ראשי יו"ש: "משלבים זרועות ופועלים יחד"

ראש המנהל האזרחי תת אלוף רסאן עליאן קיים כנס ראשי רשויות ביהודה ושומרון. "מברך על הקשר ההדוק שנוצר בין המנהל האזרחי להתיישבות".

ערוץ 7 , כ"א באלול תש"פ

נפגשים ב'זום'
נפגשים ב'זום'
צילום: דוברות מתפ״ש

ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף רסאן עליאן, נפגש היום (חמישי) ב''זום'' עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון וסקר בפניהם את עיקרי העשייה שמוביל המנהל האזרחי ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים, לרווחת התושבים ולפיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון.

בשנה האחרונה הוביל המנהל האזרחי פרוייקטים נרחבים בתחומים רבים, אשר מטרתם העיקרית הינה שיפור איכות החיים של תושבי האזור. בראש ובראשונה, קודמו פרויקטים בתחום איכות הסביבה במטרה למגר ככל הניתן מפגעים סביבתיים חוצי גבולות.

זאת בין היתר, על ידי כיבוי שריפות באתרים פעילים וכן פעיליות אכיפה כנגד אתרי סילוק פסולת פיראטיים, בעלות של למעלה ממיליון שקלים. כמו כן, קודמו פרויקטים סביבתיים כמו תוכניות למתקני טיהור שפכים חברון, שכם ועין ג'ריות.

בתחום המים מקדם המנהל האזרחי תוכנית אב לפיתוח ושדרוג תשתיות המים באזור, זאת לצד קיום פעילויות אכיפה כנגד חיבורי מים פיראטיים, כאשר רק בשנה האחרונה הייתה עלייה של למעלה מ-200% בכמות הפעילויות לעומת שנה שעברה. בימים האחרונים אף אושר חיבור חשמל ל"בוסטר נעלה" שיאפשר את שיפור ואמינות אספקת המים למערב בנימין.

בהיבטי הבטיחות בדרכים, רק בשנה האחרונה הוסדרו ארבעה מוקדי סיכון בצמתים, והוקמו עמודי תאורה בעשרה מוקדים שונים. זאת לצד עבודות מתקדמות לטיוב ציר 60 בקטע המנהרות, וכן בעוקפים אל ערוב וחווארה, בעלות של למעלה ממיליארד ש"ח. כמו כן, בוצעו נטיעות ועיבוי יערות באדמות המדינה, קודמה תכנית לכיסוי סלולרי נרחב באיו"ש, בוצעו פעילויות רבות לשימור אתרים ארכיאולוגיים, פורסם סקר ביקוש לגז טבעי, קודמו פרויקטים להגדלת אספקת החשמל במרחב כמו הוספת תחנת משנה באזור התעשייה עטרות, וכן קודמה ההכרזה על אתרי שמורות טבע נוספים ביהודה ושומרון.

המנהל האזרחי שם לנגד עיניו כיעד מרכזי לשנה האחרונה את טיוב איכות השירות לאוכולוסייה. בתוך כך, הוקם אתר אינטרנט חדש הכולל פרסומים, נהלים וטפסים, ומאפשר לתושבים לקבל מידע בכל דבר ועניין, וכן לבצע פעולות דיגיטליות שונות בדרך נוחה ויעילה.

ראש המנהל האזרחי, תת אלוף רסאן עליאן, סיכם את הכנס ומסר: ״אני מברך על שיתוף הפעולה והקשר ההדוק שנוצר בין המנהל האזרחי להתיישבות בשנים האחרונות, ואני סמוך ובטוח כי רק בשילוב זרועות נוכל להמשיך ולפעול למען שיפור איכות חייהם של תושבי האזור. אני וכלל אנשי המנהל האזרחי נמשיך לעשות ככל שביכולתנו על מנת להמשיך ולקדם פרוייקטים נוספים במרחב, ואני מקווה שהשנה הבאה עלינו לטובה תביא עמה עשייה חדשה ותוצאות מוצלחות בשטח. בהזדמנות זו אאחל לתושבי יהודה ושומרון חג שמח ושנה טובה, ובעיקר בימים אלו בריאות איתנה״.