נתניהו: בתי החולים הניפו דגל אדום

קבינט הקורונה התכנס הערב (חמישי) לדיון בהטלת סגר כללי על אזרחי ישראל לאור הזינוק בתחלואת הקורונה בכל הארץ.

בזמן הפסקה מהדיונים פרסם נתניהו עדכון קצר לציבור, ואמר כי "פרופ' גמזו וראשי בתי החולים באו לקבינט הקורונה היום והניפו דגל אדום. הם אמרו שעל אף שמספר החולים הקשים בישראל עדיין נמוך יחסית, זה יכול להשתנות בבת אחת, ואז בתי החולים לא יוכלו לטפל בהם ויהיו הרבה חולים קשים והרבה מתים.

''הם אומרים שצריך לנקוט פעולה - אבל אנחנו צריכים לנקוט את הפעולה בשום שכל, לא לקבל אותה בפזיזות, ולכן זה לוקח הרבה שעות, ומנגד לקבל אותה מספיק מוקדם כדי שכולנו נוכל להתארגן לחגים, ליום כיפור ולפני כן כמובן לראש השנה. אני מניח שאנחנו נמצא פיתרון שיעצור את התחלואה וייתן לנו לצאת מההגבלות בצורה מדורגת ואחראית", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו אמר בדיון הקבינט כי יש להתחיל בשבועיים-שלושה של סגר מלא, אחר כך לרכך ולעבור למתווה "ריסון מהודק", ואחר כך לעבור ליישום תכנית הרמזור. "צריך להתחיל חזק ואז להרפות", אמר נתניהו.

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן אמר לראש הממשלה במהלך הדיון: "אתה הורס את החגים. עדיף להמשיך עם הסגר הלילי ביישובים האדומים". נתניהו השיב לו: "אנחנו לא הורסים שום דבר אלא פועלים מול תחלואה קשה ותמותה קשה".

שר האוצר ישראל כ"ץ שמתנגד לסגר כללי, קרא להטיל עוצר לילי. לדבריו הטלת סגר מלא ''זאת החלטה שלא מסתכלת על הכלכלה. אם בכל זאת עושים צעדים עכשיו אז לעשות סגר לילי בכל הארץ ב-19:00 עד 05:00. זה מהלך שמתחשב גם בכלכלה וגם בבריאות וככה גם ניתן לוודא שמערכת הבריאות לא תגיע למצב של אי ספיקה''.

שר הכלכלה עמיר פרץ מתנגד גם הוא להטלת סגר מלא ותומך בעוצר לילי בכל הארץ. לדבריו המשק צריך להמשיך לעבוד ומערכת החינוך צריכה לפעול בקפסולות, במקביל לעיבוי מערכת הבריאות, הגברת האכיפה והגדלת הפיצוי לנפגעי המשבר הכלכלי.

שר המדע יזהר שי הציע בישיבת קבינט הקורונה להטיל סגר לילי בכל הארץ למשך תקופה ממושכת כדי למנוע התקהלויות במקומות בילוי, אירועים וחתונות. בשיחה עם חדשות 13 אמר שי "סגר לילי הוא אחת האופציות, נקבל הכרעה היום או מחר''.