התרת נדרים לעשרות משפחות לחולי סרטן

הרב יוסף צבי רימון ערך תפילת התרת נדרים בזום לעשרות משפחות לחולי סרטן של ארגון ''יד תמר''

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' בתשרי תשפ"א

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: זום

300 בתי אב, בהם עשרות משפחות של חולי סרטן הנתמכים בעמותת יד-תמר, השתתפו בערב יום הכיפורים בתפילת התרת נדרים שקיים ראש בתי הדרש במרכז האקדמי לב הרב יוסף צבי רימון.

הרב רימון פסק כי ניתן לקיים את המנהג באמצעות הזום, במיוחד אנשים חולים שמצאים בבידוד וכן כאלה הנמצאים בקבוצות סיכון.

לאור פניית יו"ר ומייסד ארגון יד תמר מיכי וסרטייל ערך הרב רימון אירוע התרת נדרים בזום עם השתתפות מקסימלית של 300 אנשים.

ארגון יד-תמר מעניק מעטפת קהילתית רחבה לאלפי משפחות לחולי סרטן ומשפחות שנקלעו למצבי חולי ומשבר נוספים. השבוע פנה הארגון למשפחות החולים המבודדים להשתתף במנהג המסורתי – מרחוק.

הרב יוסף צבי רימון ציין כי "המגפה הכניסה משפחות רבות בישראל לבידוד ארוך ומתמשך לא בשל חשיפה לחולה מאומת, אלא כי אחד מבני הבית חולה במחלה קשה והוא בקבוצת סיכון. מתוך כוונה לשמור על חייו, המגע עם סביבתם הקרובה הצטמצם. התחושות הקשות של המשפחות מתעצמות בחגי תשרי. מבחינה הלכתית אין שום מניעה לאפשר להם לחוות את התקופה ולקיים את מנהג התרת נדרים דרך הזום".

מיכי וסרטייל, יו"ר ומייסד ארגון יד תמר: "אני מודה עמוקות לרב צבי רימון על זיכוי מאות חולים רבים בטקס התרת נדרים ערב יום הכיפורים שגרם להתרגשות גדולה מאוד בקרב המשפחות. מבודדים, חולים, זקנים רבים ואחרים מרגישים מועקה מאי קיום מנהג עתיק של התרת נדרים וזה ממחיש להם את גודל המהומה השוררת בעולם. אז הנה באנו ביד תמר להקל עליהם ובהזדמנות זו גם קוראים לציבור לפרסם את הדבר בסביבתם לטובת אוכלוסיה יקרה זו. במלחמה הזו, אנחנו לא משאירים אף אחד לבד. גמר חתימה טובה לכל בית ישראל"

מוטי זליקוביץ', מנכ"ל הארגון: "כל אדם מבקש, ובמיוחד האדם החולה, לקיים אורח חיים רגיל ככל הניתן. תפקידנו ביד תמר לסייע לחולים ולאנשים במצבי משבר לקיים שגרת חיים ועל כן שמחנו לסייע להם בקיום מנהג עתיק יומין וחשוב באמצעות הזום. אנו מודים לרב רימון על ההירתמות המרגשת מאחלים להם בריאות איתנה וחתימה טובה".