יאיר גולן: לפטר את עירית לינור וקובי אריאלי

חבר הכנסת מסיעת מרצ טוען כי עירית לינור וקובי אריאלי השמיעו "התבטאויות אלימות" נגדו, ודורש מגלי צה''ל לפטרם לאלתר.

ערוץ 7 , כ"א באלול תש"פ

יאיר גולן: לפטר את עירית לינור וקובי אריאלי-ערוץ 7
עירית לינור
צילום: יהושע יוסף

סגן הרמטכ''ל לשעבר ח"כ יאיר גולן (מרצ) דורש ממפקד גלי צה''ל שמעון אלקבץ לפטר את עירית לינור וקובי אריאלי, שלטענתו השמיעו ''התבטאויות אלימות'' נגדו בתוכנית הרדיו ''המילה האחרונה''.

''בתאריך 02.09.2020 ערכו השדרנים עירית לינור וקובי אריאלי שיחה בתוכניתם 'המילה האחרונה'. במהלך השיחה אריאלי הצהיר שהוא שונא אותי, ובתגובה עירית לינור הצדיקה את תחושתו ואמרה 'מגיע ליאיר גולן שישנאו אותו'", כתב גולן במכתב לאלקבץ.

לדברי גולן, ''כמי ששירת בצבא 38 שנה, כמי שפיקד על הצבא וכמי מי שסיכן את חייו פעם אחר פעם למען ביטחון המדינה, בלתי מתקבל על הדעת שאמירות מסוג זה יאמרו בתחנת רדיו צבאית. חופש הביטוי אינו חופש השיסוי.

''אני דורש את הפסקת העסקתם לאלתר של עובדי תחנת הרדיו הצבאית שתקפו מפקד לשעבר של אותו הצבא, וכן התנצלות פומבית כלפי הביטויים הקשים שנשמעו כלפי באותה התוכנית. אסור שתחנת רדיו צבאית תידרדר לשיח שיסוי, שנאה ואלימות", הוסיף חבר הכנסת גולן.

תמלול השיחה מתוך ''המילה האחרונה''

קובי אריאלי: ״פה אני צריך להתוודות לפנייך ואת צריכה לפתור לי את זה. האיש הזה לא עשה לי שום דבר רע. אני לא מכיר אותו אישית. מבחינה פוליטית הוא שמאל. את מכירה אותי שאני פלורליסט ליברל. אני לא רוצה לנקוט במילה ״שנאה״ אבל יש לי רגשות איומים כלפיו. ועכשיו את צריכה להסביר לי מה ביאיר גולן הורג אותי. אני באמת לא לגמרי יודע. עכשיו ימים נוראים וחודש אלול. אני שונא בן אדם על לא דבר וזה פשוט הורג אותי״.

עירית לינור: ״לא לא לא, העניין עם יאיר גולן זה רק דבר אחד. זה עניין זיהוי התהליכים בטקס יום השואה במדי צה״ל. השווה את מדינת ישראלית הדמוקרטית היפה והמשגשגת המקסימה לגרמניה הנאצית ועד עצם היום הזה עושה שני דברים שאחד מהם יותר נתעב מהשני. אחד הוא טוען שלא הבנו, והוא לא אמר כלום אומר שהוא לא השווה לנאצים אלא לגרמניה שנת שנות ה-30. יש את הקטע שהוא אומר שזה דבר עמוק ואתה לא הבנת. והקטע השני, בגלל שהוא הובן מצוין עד עצם היום הזה הוא לא אמר ״אמרתי שטות״ זה כי הוא חושב שהוא צדק. מי שמשווה אותך ואותי ואת ישראל ואת צה״ל ואת ממשלת ישראל לגרמניה הנאצית. קובי, עד יומך האחרון אתה רשאי לשנוא אותו כי מגיע לו״.