הרב אריאל לוי
הרב אריאל לוי צילום: עצמי

הכרתי אותו היטב, הוא היה חבר טוב שלי. בנערותו למד בישיבה. הרי הוא יודע ומאמין עד היום שיש בורא עולם, שאין עוד מלבדו! הרי הוא יודע היטב שמשה אמת ותורתו אמת! אז מה גרם לו לעזוב מקור מים חיים? איך הוא התרחק כל כך?

אלא שההתמודדות עם היצר הרע בכלל לא קלה. והיצר ידע טוב מאד איך ללכוד אותו ברשתו. כשנפל, כעס מאד על עצמו, האשים את עצמו. הוא התבייש לעמוד בתפילה לפני מלך העולם. הרגיש שזו צביעות אם ניגש לתורה הקדושה אחרי נפילה.

הוא ניסה כמה פעמים לחזור בתשובה אבל היצר אמר לו שהוא אבוד, שאין לו סיכוי להשתנות, שאין לו תקווה. אמרו לו שיש עברות חמורות שאין עליהן תשובה, והוא חשב שאם התלכלך בחטא, אין ערך גם למצוות שהוא עושה. הוא אמר לעצמו: איזו צביעות וחוסר ישרות לעמוד לפני המלך אחרי שמרדת בו, שחסמת לעצמך את הדרך להתקרב אליו! עם הזמן כמעט כבתה האש שבערה בו. התחיל לקיים מצוות בלי שמחה, בחוסר חשק, בלי חיות ובלי התלהבות. עד שבשם ה"ישרות" הוא עזב...

לו הייתה לי גישה אל ליבו פנימה, הייתי רוצה כל כך לומר לו באהבה רבה: אחי הדתל"ש, אל תהיה מיואש! גם אם נפלת ונכשלת, אין שום יאוש בעולם! אפשר לתקן את כל הקלקולים, אפשר להפוך את כל הירידות לעליות ולהתחיל להנות מאמת החיים!

יש לך נשמה גדולה, קדושה וטהורה, הנשמה שלך באה מעולם התענוגים, והיא כל כך צריכה ורוצה את התענוג הנפלא של אהבת ה'! אפשר להרגיש את קרבת ה' כאן בעולם הזה.

אל תניח את הטוב שביכולתך לעשות למען נשמתך! האמן לי אחי היקר, יש ערך עצום לכל מעט טוב שאתה עושה! אפילו רצון טוב לא הולך לאיבוד! אל תשמע לקולו של היצר שממעיט בערכך ואומר לך שמה שאתה עושה לא שווה, אתה שווה הרבה מאוד, אתה יקר מאוד!

אחי הדתל"ש, אל תהיה מיואש!

אוהבך בכל לב ונפש